REKLAMA

Bogdan Borusewicz spotkał się z Polonią w Grecji

2008-05-01 20:14
publikacja
2008-05-01 20:14
Spotkania z mieszkającymi w Atenach Polakami wypełniły pierwszy dzień pobytu marszałka Senatu Bogdana Borusewicza w Grecji. Marszałek wraz z delegacją parlamentarzystów przebywa w Atenach z dwudniową wizytą. Jutro, 2 maja, obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Mieszkający w stolicy Grecji Polacy często podkreślają, że choć ten kraj jest dla nich gościnny, to jednak ich prawdziwym domem jest Polska. Zdaniem dyrektorki największej polskiej szkoły prowadzonej poza granicami kraju Marzanny Geisler, właśnie przywiązanie do ojczyzny jest powodem dla którego Polonia chętnie posyła dzieci do polskich szkół.

Sami uczniowie, których w szkole kształci się 1300, mówią, że choć Grecja jest im bliska, to swoją przyszłość widzą w ojczyźnie i tam zamierzają kontynuować edukację.

Zdaniem Ambasadora Polski w Atenach Michała Klingera, takie nastawienie wynika z charakteru polskiej emigracji, która przebywa w tym kraju od niedawna. Większość Polaków przebywających w Grecji to emigranci ekonomiczni i polityczni, którzy wyjechali z Polski w latach 80-tych.

Jutro, drugiego dnia wizyty, odbędą się oficjalne spotkania polskich i greckich polityków oraz uroczysty festyn. Opieka nad Polonią jest jednym z najważniejszych zadań Senatu. W tym roku na ten cel Izba Wyższa Parlamentu przeznaczy 75 milionów złotych
Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki