REKLAMA

Bogate biura podróży zarabiają na bankructwach innych

2012-08-10 06:08
publikacja
2012-08-10 06:08
Duzi touroperatorzy korzystają na bankructwach biur podróży - czytamy w "Pulsie Biznesu". Od początku tegorocznego sezonu upadło dziewięć biur.

Z badania, przeprowadzonego na zlecenie dziennika przez PBS, wynika, że bankructwa biur podróży miały wpływ na decyzje ponad połowy Polaków, korzystających z usług touroperatorów. 20 procent postanowiło pojechać na wakacje na własną rękę, ponad 12 procent bierze pod uwagę tylko ofertę dużych biur podróży, a przeszło 8 procent przestało się interesować najtańszymi wyjazdami. Większość uczestników sondażu uważa, że rząd powinien lepiej kontrolować działalność touroperatorów. Połowa respondentów oświadczyła, że nie chce płacić więcej za większe bezpieczeństwo wyjazdów, 34 procent było odmiennego zdania.

Przedstawiciele części dużych biur twierdzą, że sprzedaż wyjazdów wyraźnie wzrosła. W Rainbow Tours przez 10 dni po upadku Sky Club sprzedaż była wyższa o połowę, a Itaka pobiła w lipcu rekord - 67 tysięcy rezerwacji. Przedstawiciele Oasis Tours i Exim Tours mówią jednak o zmniejszeniu sprzedaży w związku z bankructwami biur podróży.

IAR/"Puls Biznesu" 10 08/Siekaj/sk
Źródło:IAR
Tematy
Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wypoczywaj bezpiecznie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki