Bobry szkodzą, państwo płaci

Problem szkód wyrządzanych przez dzikie zwierzęta w Polsce narasta - informuje Gazeta Polska codziennie.

W 2009 r. za działalność zwierząt chronionych zapłaciliśmy 7,36 mln zł. W 2013 r. było to już blisko 16 mln zł, a według niepełnych danych za ubiegły rok szkody dokonane przez łosie, żubry, bobry i wilki kosztowała nas co najmniej 13,5 mln zł.

Ponadto łosie i bobry sieją prawdziwe spustoszenie wśród drzewostanów Lasów Państwowych. Tylko w ubiegłym roku zdemolowały lasy na powierzchni blisko 20 tys. hektarów. Koszty ochrony lasu przed szkodami poczynionymi przez zwierzynę wyniosły 135,8 mln zł.

Zupełnie inną kwestią są szkody powodowane przez zwierzęta łowne. Od ponad 20 lat rekompensaty dla rolników z tytułu działalności dzików wypłacają myśliwi. W ubiegłym roku wydano na ten cel 64 mln zł.

Problem się nasila, gdyż znacznie wzrosła liczebność dzików - czytamy w gazecie. (PAP)

sto/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~luciano

Takich szkód które wyrządzają "polscy"politycy i ekonomiści od zarania jeszcze nikt nie wyrządził.Przez ostatnie lata zostaly tylko zgliszcza.Wiadomo jakie sa tendencje UE.To potęga Niemiec a reszta to zgliszcza.Premier angielski przygotowuje Europę że wystapi z unii.Napewno rozpadnie się.Jaki był cel tego tworu?potega Niemiec?kto to zarerzyserowal?Czy to kolejna wojna?Rozpaczmy ewentualność,że UE rozpada się co z Polską.?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~Żuber

To prawda. Dziki i łosie wyrządzają poważne szkody. 16 mln w 2013r. Warto inwestować. Kto ma chronograf? I co to znaczy chronograf?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil