REKLAMA

Blog Trumpa zniknął z jego strony internetowej

2021-06-02 20:24
publikacja
2021-06-02 20:24
Blog Trumpa zniknął z jego strony internetowej
Blog Trumpa zniknął z jego strony internetowej
fot. pv brothers / / Shutterstock

Funkcjonujący od niespełna miesiąca blog Donalda Trumpa zniknął z jego strony internetowej. Doradca byłego prezydenta USA powiedział Reuterowi, że było to tylko tymczasowe "narzędzie pomocnicze" w tworzeniu własnej platformy społecznościowej polityka.

Blog "Z biurka Donalda J. Trumpa" zawierała posty Republikanina, które można było udostępniać i lajkować na platformach społecznościowych. Na stronie powtarzano fałszywe twierdzenie byłego prezydenta, że przegrał on wybory w 2020 r. z powodu powszechnych oszustw wyborczych, i krytykowano krytycznych wobec niego polityków Partii Republikańskiej, takich jak senator Mitt Romney czy kongresmenka Liz Cheney.

Doradca Trumpa ds. komunikacji Jason Miller poinformował w mailu przesłanym agencji Reutera, że blog, który służył jako "narzędzie pomocnicze przy szerszych działaniach" zespoły byłego szefa państwa, nie wróci już na jego stronę internetową. Nie podał jednak, kiedy uruchomiona miałaby zostać platforma społecznościowa należąca do Trumpa.

Trump został wykluczony z szeregu mediów społecznościowych po szturmie jego zwolenników na Kapitol 6 stycznia, w wyniku którego zginęło pięć osób. Serwisy uzasadniały odcięcie Trumpa od swoich usług notorycznym rozpowszechnianiem przez niego fałszywych informacji dotyczących wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku i ryzykiem podżegania do przemocy. (PAP)

skib/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki