REKLAMA

"Blockupy Frankfurt" - lewica zaprotestuje dziś nad Menem

2012-05-19 06:29
publikacja
2012-05-19 06:29
Tysiące osób przejdą dziś (19.05) ulicami Frankfurtu nad Menem protestując, przeciwko polityce światowych instytucji finansowych. Marsz będzie zwieńczeniem czterodniowej akcji pod hasłem "Blockupy Frankfurt".

Centrum Frankfurtu już od kilku dni przygotowuje się na demonstrację. Witryny wielu sklepów i banków zabito deskami. Ich właściciele obawiają się rozruchów. Pod koniec marca podobny protest przerodził się we Frankfurcie w brutalne zamieszki. W ramach akcji "Blockupy Frankfurt przeciwnicy polityki banków i instytucji finansowych od środy starają się sparaliżować życie metropolii będącej finansową stolicą Niemiec. Jak dotąd policja sprawnie radziła sobie jednak z niezbyt licznymi protestami.

Akcja "Blockupy Frankfurt organizowany jest przez środowiska lewicowe, które obarczają finansistów odpowiedzialnością za obecny kryzys w Europie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Szymański/Berlin

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~gazda
Jednak ludzie na Zachodzie wierzą niezależnym mediom, prasie, które dekonspirują zapędy elit bankowych w kierunku NWO. U nas nie do pomyślenia, Jesteśmy zaściankiem Europy na feudalnym podłożu wyzysku.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki