REKLAMA

Blisko 400 tys. Palestyńczyków straciło pracę z powodu wojny

2023-12-03 19:01
publikacja
2023-12-03 19:01

Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP) szacuje, że około 400 tys. Palestyńczyków ze Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu łącznie straciło z powodu wojny pracę w Izraelu. Po ataku terrorystycznego Hamasu Izrael zamknął wszystkie przejścia graniczne do Strefy i radykalnie ograniczył możliwość wjazdu do Izraela Palestyńczyków z Zachodniego Brzegu.

Blisko 400 tys. Palestyńczyków straciło pracę z powodu wojny
Blisko 400 tys. Palestyńczyków straciło pracę z powodu wojny
fot. YVES HERMAN / /  Reuters / Forum

MOP szacuje, że na Zachodnim Brzegu zatrudnienie straciło około 24 procent pracujących - poinformował portal The Guardian.

Po 7 października Izrael wydał pracownikom z Zachodniego Brzegu zaledwie 8 tysięcy czasowych zezwoleń na przekraczanie granicy. Jak podaje dziennik, wielu z nich po przekroczeniu posterunku granicznego musi zakładać bransoletki lokalizacyjne, które oddają na granicy po skończeniu pracy.

Gazeta rozmawiała z palestyńskim robotnikiem budowlanym, który stracił pozwolenie na pracę w Izraelu. Udało mu się znaleźć zatrudnienie na Zachodnim Brzegu, choć uważa, że praca tam jest słabo opłacana i niebezpieczna. Jednak jego pracodawca ostatecznie stwierdził, że "nie stać go już na nasze pensje, a nawet na surowiec, i zamknął warsztat” – powiedział dziennikarzom.

Zdaniem ONZ wojna znacznie obciąży i tak już wyczerpaną gospodarkę palestyńską. W drugim kwartale br. na Zachodnim Brzegu wskaźnik bezrobocia sięgał 14 proc, a w Gazie - 46 proc., przekazała w raporcie MOP. (PAP)

os/ mms/

Źródło:PAP
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
mkx
Przykre. Hamas został wybrany w demokratycznych wyborach. Ludzie tak chcieli. To mają.

Powiązane: Izrael-Palestyna - wojna w Strefie Gazy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki