Błaszczak: wielki sukces PiS-u

Wielki sukces Prawa i Sprawiedliwości. Tak przewodniczący klubu PiS Mariusz Błaszczak ocenia wynik wyborów uzupełniających na Podkarpaciu.

W wyborach uzupełniających do Senatu kandydat PiS Zdzisław Pupa zdobył prawie 61 procent głosów. Kandydat koalicji Platforma Obywatelska- Polskie Stronnictwo Ludowe Mariusz Kawa otrzymał 21 procent, a Kazimierz Ziobro z Solidarnej Polski - 11 procent.

Zdaniem Mariusza Błaszczaka, PiS odniósł taki sukces głównie dzięki temu, że przedstawia konkretny program, a Polsce potrzebne są zmiany. Błaszczak podkreślił, że kandydatowi koalicji nie pomógł prezydent Bronisław Komorowski, który w piątek odwiedził Podkarpacie. Nie pomogło mu też nieoficjalne poparcie Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Ruchu Palikota. Zdaniem Mariusza Błaszczaka, wynik Zdzisława Pupy mógł być jeszcze lepszy, gdyby nie konkurencja ze strony Solidarnej Polski.

Błaszczak przyznał, że frekwencja wyborcza - 15,84 procent - była niska. Jego zdaniem, przyczyniły się do tego wypowiedzi rządzących polityków, którzy zniechęcają obywateli do udziału w referendum w Warszawie. GośćJedynki zaapelował do mieszkańców stolicy o udział w referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/zr
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~XXL

Wielkim sukcesem PIS-u jest niewątpliwie fakt, że bolszewickie podejście do gospodarki i próba uczynienia z Polski państwa wyznaniowego podporządkowanego takim pasożytom i szkodnikom jak T,Rydzyk czy abp. Sławoj-Głódź została określona przez media "niezależne" jako orientacja PRAWICOWA :-)))

! Odpowiedz
0 0 ~Baca

nie słuchaj UBeckich rozgłośni, oni tak mają, na sowo PiS dostają szału.

! Odpowiedz
0 0 ~rudaa

w czym ten sukces??:DDDD slyszalam kawalek w radio-ludzie niechcieli mowic bo jak to określili nie nadaje się na antene ;DD

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil