Błaszczak: Wzmacniamy zdolności produkcyjne PGZ

Wzmacniamy zdolności produkcyjne Polskiej Grupy Zbrojeniowej; jesteśmy na dobrej drodze, żeby osiągnąć sukces - powiedział w środę szef MON Mariusz Błaszczak pytany o projekt budowy czołgu polskiej produkcji.

W wywiadzie dla środowej "Rzeczpospolitej" prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Witold Słowik mówił o pracach nad projektem ciężkiego czołgu polskiej produkcji. Stwierdził, że taki czołg dałby impuls rozwojowy i rozpędziłby technologicznie PGZ.

"Potrzebujemy z MON jasnej deklaracji chęci pozyskania nowego, rodzimego pancerza, od przyszłych użytkowników sprecyzowanych wymagań i oczekiwań" - dodał.

Błaszczak, pytany w radiowych Sygnałach Dnia o te słowa odparł, że "rzeczywiście, musimy podejmować ambitne wyzwania". Według niego, przez lata polski przemysł zbrojeniowy był zaniedbywany i koncentrowano się na zamykaniu zakładów. Przypomniał też, że w 2018 roku PGZ osiągnęła dodatni wynik finansowy.

"Wzmacniamy zdolności produkcie Polskiej Grupy Zbrojeniowej; ja nie chce przesądzać o tym kiedy jaki produkt zostanie przygotowany, ale jesteśmy na dobrej drodze, żeby osiągnąć sukces" - odparł.

We wtorek szef MON przekazał, że w 2018 roku zysk netto Polskiej Grupy Zbrojeniowej wyniósł 37,4 mln zł i był lepszy o 151 mln zł w porównaniu z 2017 rokiem; z kolei przychody PGZ w ubiegłym roku osiągnęły 5,5 mld zł i były wyższe o ok. 550 mln zł niż rok wcześniej.(PAP)

autor: Maciej Zubel

zub/ pś/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil