REKLAMA

Błaszczak: Przywrócimy ponad 150 posterunków policji

2016-06-02 11:48
publikacja
2016-06-02 11:48

Ponad 150 zlikwidowanych posterunków policji zostanie przywróconych - poinformował w czwartek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Zależy nam na tym, żeby obywatele czuli się bezpiecznie - zapewnił.

Błaszczak: Przywrócimy ponad 150 posterunków policji / fot. Henryk Przondziono / FORUM

Minister uczestniczył w otwarciu pierwszego z przywracanych posterunków policji - w Kampinosie (woj. mazowieckie).

"Zależy nam, rządowi Prawa i Sprawiedliwości, na tym, żeby obywatele czuli się bezpiecznie, żeby obywatele mieli możliwość skutecznego reagowania wtedy, kiedy zauważą, że dzieje się coś złego w ich otoczeniu. Ta skuteczna reakcja to jest właśnie zgłoszenie tej informacji na posterunek policji, to jest zgłoszenie tej informacji do dzielnicowego" - mówił Błaszczak.

"Dziś otwieramy, przywracamy pierwszy z serii posterunków. Szacujemy, już dziś mogę powiedzieć, że ponad 150 posterunków w całej Polsce zostanie przywróconych" - dodał.

Przypomniał, że poprzedni rząd zlikwidował przeszło połowę z funkcjonujących posterunków. Jak podało MSWiA, w latach 2007-2015 zlikwidowano 418 z 817 posterunków policji.

Jak podkreśli minister, ta praca odbywa się we współpracy z samorządami i z organizacjami pozarządowymi. "Rozmawiamy, szukając najlepszego rozwiązania, rozmawiamy, żeby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom" - powiedział.

Minister poinformował, że posterunek w Kampinosie będzie czynny w taki sposób, który umożliwi non stop kontakt obywateli z policją. "Będzie bazą w godzinach nocnych dla patroli policyjnych i oczywiście dzielnicowi będą pracowali w tym posterunku" - zapewnił Błaszczak.(PAP)

akw/ ago/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~hahaha
ale was polaczki za te głupie mordy złapią bolszewicy z PIS przypomna wam się lata 50 i czasy wszechwładnej milicji
~jo44
nam sie nie opłaca posterunków prowadzić w małych miejscowościach ale polizai z za odry chętnie porządku przypilnuje. Mam nadzieje że nowo zatrudniani w tych 150 posterunkach 13tek mieś nie będą ani emerytury po 15 latach ale mogę się mylić ...wiadomo lobby mocne i uzbrojone.
~reżim_IIIRP
i narodowa głupota i kretynizm
~term
Wiedząc jak zachowuje się policja zarówno na ulicy jak i w komisariatach oraz jak finansowana jest policja w połączeniu z ich przywilejami emerytalnymi czuje się zagrożony a nie bezpieczny. Banda tępaków
~Mariusz
Najważniejszy jest 13-sty !
~ded
"Minister poinformował, że posterunek w Kampinosie będzie czynny w taki sposób, który umożliwi non stop kontakt obywateli z policją." za komuny też mieliśmy non stop kontakt z policją
~ziutek
pewnie boi się partyzantki - zaraz uchwalą przepisy antypartyzanckie hihihihihi

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki