Błaszczak: Od 1 stycznia 2017 r. podwyżki dla służb mundurowych

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu od 1 stycznia 2017 r. otrzymają podwyżki po 253 zł - zapowiedział w piątek szef MSWiA Mariusz Błaszczak w Dragaczu.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Błaszczak powiedział, że w budżecie na przyszły rok są zagwarantowane pieniądze na program modernizacji służb mundurowych. "To program przewidziany na cztery lata, na wzór programu przyjętego w 2007 r. przez rząd pana premiera Jarosław Kaczyńskiego. Cały program obliczony jest na 6,5 mld zł. W przyszłym roku wartość tego programu wyniesie 1,390 mld zł, z czego 610 mln zł na podwyżki, a 780 mln zł na inwestycje i zakup nowego sprzętu" - powiedział szef MSWiA.

Podkreślił, że w przyszłym roku podwyżki obejmą 150 tys. funkcjonariuszy policji, PSP, SG i BOR oraz 30 tys. pracowników cywilnych tych służb.

Program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020 będzie składał się z trzech komponentów: inwestycje budowlane, zakup nowoczesnego sprzętu i podwyżki płac.

Pieniądze na inwestycje budowlane zostaną przeznaczone m.in. na powstanie nowych posterunków policji, przebudowę i remont komisariatów i komend policji czy obiektów PSP, SG i BOR. Służby wzbogacą się o nowoczesny sprzęt m.in. informatyczny, środki transportu, łączności, drony i uzbrojenie.

W rozmowie z PAP minister Błaszczak dodał, że zamówienia dotyczące inwestycji budowlanych i sprzętu będą realizowane przez polskie firmy. Zaznaczył też, że druga transza podwyżek w policji, PSP, SG i BOR z programu modernizacyjnego zostanie wypłacona w 2019 r.

"Po wielu latach, w których rząd koalicji PO-PSL nie dbał o bezpieczeństwo, rząd PiS skutecznie zadba o bezpieczeństwo obywateli" - dodał szef MSWiA.

Szef MSWiA w piątek uczestniczył w uroczystości przekazania symbolicznych kluczy do nowo otwartych posterunków policji w Dragaczu i Bukowcu, w powiecie świeckim. (PAP)

rau/ bos/ mag/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 ~goldman

CHCIALBYM ZOBACZYC MUNDUR BOROWCA I PRACOWNIKA CYWILNEGO WOJSKA JAK WYGLADA , BO MUNDUREK CELNIKA KAZDY WIDZIAL I PYTANIE DLACZEGO CELNICY NIE SA SLUZBA MUNDUROWA? A NOSZA MUNDURY;, PRZYNAJMNIEJ DO TEJ PORY ODMOWIONO IM TAKIEGO PRZYWILEJU,POWNII ODMOWIC NOSZENIA MUNDUROW NA GRANICY

! Odpowiedz
0 4 ~szybki

czytaj 20,000 tys. komendantom żeby dobrze służyli dobrym zmianom a krawężnikom po 20zł

! Odpowiedz
1 7 ~ABC

Chcieliście władzy PiS? Teraz nie narzekajcie tylko na kolana, do roboty i płacić! Finis Poloniae. Vae vicis!

! Odpowiedz
1 14 ~Ferdek

MUNDUROWI NIE PŁACA SKŁADKI RENTOWEJ I EMERYTALNEJ I podwyżka 283 to do łapki a wzrost minimalnego o 150 pln to do łapki ca 70-80 pln

! Odpowiedz
3 11 ~loss

Oczywiście, jeszcze 14 pensja, immunitet i suta emerytura w wieku 45 lat.

! Odpowiedz
0 10 ~ZORRO

No i oczywiście podwyżka ZUS O PRAWIE 100 pln dla prowadzących firmy . Chory , skorumpowany policyjno - mafijny kraj

! Odpowiedz
1 11 ~Ogr

Oslizgly official najpierw zapowiada prowokacje ruchu obywatelskiego 11 listopada, a potem obiecuje podwyzki sluzbom mundurowym. Wicie, rozumicie..

! Odpowiedz
1 19 ~upps

A dla nas podwyżka rachunków za wodę, śmieci, energię elektryczną, za ogrzewanie, za abonament uzależniony nie od posiadania tv, a od widzimisię Kurskiego i spółki, za OC i licho wie za co jeszcze.

! Odpowiedz
0 6 ~da

przecież logiczne że jak daje podwyżkę to z twoich pieniędzy wyrwanych od ciebie przy okazji płacenia wyższych rachunków i podatków , nawet osoby niepełnosprawne na rentach nie mogą być beneficjentami budżetowymi tylko muszą oddać to co dostały na przykład zbierając surówce wtórne po śmietnikach żeby starczyło na różnej maści hieny państwowe jak np. policja. Z kolei służby naciskają na ministra żeby podnosił aby mieć później po 15 latach pracy wyższe emerytury i spać do południa kiedy ty zaiwaniasz do roboty żeby dostać 1000 złotych emerytury

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~energiczny odpowiada ~da

Tak oczywiście, że masz rację! Przecież Policjant nie płaci rachunków tylko obywatele opłacają jej za niego. Bardzo mały procent odchodzi na emeryturę po 15 latach bo wtedy otrzymuje się 40% i wierz mi to też nie jest więcej niż jakieś 1000zł. Tak na marginesie zasady emerytalne też już od kilku lat są inne i teraz żeby odejść z Policji na emeryturę to trzeba mieć 55 lat i 25 lat służby. Zapraszam

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~p23 odpowiada ~energiczny

Energiczny, w tym mundurku to pewnie niszczysz sobie kregoslup jak murarz i opanowales cztery zasady termodynamiki oraz kilka jezykow obcych, emerytura nalezy ci sie w 100%....nie mniejsza niz...., rzecz jasna.

! Odpowiedz
2 12 ~ed70

No to mundurowe świnie już nie będą mogły oderwać się od flaszek.

! Odpowiedz
2 11 ~antysocjalista

W II RP o ludności 35 mln było 35 tys. policjantów a w III RP o tej samej liczbie ludności (3 mln wyemigrowało) mamy ponad 110 tys policjantów, którzy źle wykonują swoje obowiązki.

! Odpowiedz
0 7 ~ony

Dlaczego dyskryminujecie niepełnosprawnych? Podnieście rentę socjalną też do 1000 zł tak jak inne ! Zasiłek pielęgnacyjny 153 zł też nie podnoszony od 10 lat!!!!

! Odpowiedz
1 3 ~zapomnij

Oni niepełnosprawnych najlepiej uzdrawialiby cudownie jak poprzednicy albo "usprawniali" na siłę. Tacy wrażliwi społecznie ;-/

! Odpowiedz
2 7 ~ra

Widać dobitnie,że pan Błaszczak nie potrafi kierować resortem bo tylko potrafi podpłacać aby wszystko jakoś kręciło się,a strach to go opanował do reszty!!!!
W poprzednim ustroju milicjant wykonywał swoje obowiązki a kierujący resortem nie musieli ich przekupywać aby wszystko dobrze kręciło się!!!!!

! Odpowiedz
1 13 ~antykod

Podwyżki się należą , ale ilość funkcjonariuszy musi być jak w Szwecji 9,5 mln ludzi 7,5 tyś policjantów. Dla Polski wystarczająca ilość funkcjonariuszy to około 30 tysięcy.
Większa ilość to KOMUNIZM, a to straszna choroba.

! Odpowiedz
0 11 ~esese

przeciez jest deflacja ...

! Odpowiedz
1 21 ~endi

To jest już druga podwyżka dla mundurówki od czasu objęcia władzy przez PIS - brawo dojna zmiano !

! Odpowiedz
1 3 ~glon

Blaszczak to chodzacy anilo, plogoslawione lono.... kiedy bedzie swietym i za zywota na oltarze zara za krolem Jaro

! Odpowiedz
1 7 ~jj

Kiedy u nas węgierska stawka VAT ?

! Odpowiedz
13 9 ~światsieśmieje

Obce agentury i elity (Soros itp) dotują szKODników i targowiców Polski, to rząd musi dotować polskie służby mundurowe. Mądre i oczywiste posunięcie.

! Odpowiedz
3 8 ~PISowska_agentura

jedyną obcą agenturą w Polsce(agentura watykańska i banksterów) jest PIS i znów pod osłoną nocy znów "pisowscy patrioci" podPISzą zabójczy dla zdrowia ludzi uklad CETA

! Odpowiedz
4 2 ~światsieśmieje odpowiada ~PISowska_agentura

Zapomnialeś o TTIP (USA) + CETA (Kanada) , którą wprowadza KE(UE) , czyżbyś chciał wyjść z UE i nie przyjmować tych ukłaldów gospodarczych. Lichy z Ciebie trolik antypisowski , bo coś z wiedzą marnie. Zresztą nigdy innym do pięt nie dorastałeś w komentarzach. Ubaw jedynie i nieporadność bije z Twoich postów. Robisz krzyywde opcji ,którą reprezentujesz - przykro mi ale to widać słychać i czuć za każdym razem kiedy się pojawiasz. Ale nikt Ci nie może zabronić pisać , wieć pisz te swoje banały, ale staraj się nie pod moimi mko0mentarzami , taką mam prośbę, bo spotkasz się z podobną odprawa. Nie pzrepraszam za błędy..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~wujek_dobra_rada odpowiada ~światsieśmieje

ale wypociny propisowskie napłodziłeś gościu pewnie wasza Pani Pasztetowa ci cuś podpowiedziała bo to jej styl opowiadania głupot i bredni i kłamstw ciemnemu pisowskiemu ludowi
ps.nie staraj się PISbolszewiku opowiadać bredni ,bzdur i kłamać bo waszego Morawieckiego speca od tych rzeczy i tak nie przebijesz

! Odpowiedz
5 12 ~prawie_emeryt

a waloryzajca emerytur 0,8%... nie mniej niż 10 zł. Brawo PIS!

! Odpowiedz
12 15 ~Ali

Nauczyciele niech przestaną płakać. Powinni zarabiać połowę pensji człowieka pracującego 40 godzin tygodniowo. A wakacje powinny być traktowane jako urlop bezpłatny

! Odpowiedz
8 8 ~Rodzic

Masz jak widać, trudności w nawiązaniu kontaktu z rozumem. Ja sie dziwie nauczycielkom, że zgadzają sie na tak ciezka prace za tak marne wynagrodzenie. Czlonek rady nadzorczej, który nie ma żadnej odpowiedzialności otrzymuje wynagrodzenie wielokrotnie wyższe za kilka godzin siedzenia. Poseł, w wielu wypadkach zwykły oszołom, który swoimi wypowiedziami robi z siebie pośmiewisko zarabia wielokrotnie wiecej od nauczyciela, który tygodniowo pracuje niejednokrotnie od 40 do 60 godzin tygodniowo. Tylko prymityw i przygłup mówi, że nauczyciel pracuje 18- 20 godz. tygodniowo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 18 ~olo

Ktoś kiedyś powiedział, że kraj w którym policjant zarabia więcej niż nauczyciel jest krajem totalitarnym.
Kurs został obrany panie kapitanie !!!

! Odpowiedz
8 7 ~taka_prawda

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu od 1 stycznia 2017 r. otrzymają podwyżki po 253 zł nauczyciele od od 1 stycznia 2017 r. otrzymają podwyżki 30-60 zł czyli na 100% III RP jest krajem totalitarnym policyjnym z wojskowa dyktaturą zarządzanym przez PISreżim z naczelnym wodzem Panem Kartoflem

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 15 ~piotr

A ratownictwo medyczne gdzie od 8 lat nie było podwyżek dziadostwo

! Odpowiedz
0 1 ~obserwator

nie było podwyżek bo to nie jest służba mundurowa

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.