REKLAMA

Błaszczak: Nie zakładamy przywrócenia obowiązkowego poboru

2022-08-23 16:11
publikacja
2022-08-23 16:11

Nie zakładamy przywrócenia obowiązkowego poboru. Nie ma takiej potrzeby. Uważam, że poprzez różnego rodzaju atrakcyjne perspektywy i programy zachęcimy młodych ludzi do służby w Wojsku Polskim - powiedział "Rzeczpospolitej" wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Błaszczak: Nie zakładamy przywrócenia obowiązkowego poboru
Błaszczak: Nie zakładamy przywrócenia obowiązkowego poboru
/ MON

Minister obrony narodowej w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", którego fragment zamieszczono na stronie internetowej gazety, zaś w całości ma się ukazać w środowym wydaniu dziennika, ocenił, że "wojna za naszą wschodnią granicą pokazała wszystkim, jak ważni dla obronności kraju są zwykli obywatele, przeszkoleni pod kątem wojskowym".

"Polska jest bezpieczna, zarówno siłą swojego wojska jak też siłą sojuszy, których jesteśmy częścią. Bezpieczeństwo było i jest priorytetem rządu PiS, dlatego przeznaczamy największe w historii pieniądze na modernizację Wojska Polskiego" - zapewnił jednocześnie szef MON.

Błaszczak zaznaczył, że w ramach dokonywanych zakupów uzbrojenia "inwestujemy w nasz przemysł zbrojeniowy, gdzie to tylko możliwe". "Zamawiamy w Polsce tyle broni, ile przemysł udźwignie, ale jednocześnie robimy wszystko, by wyposażyć naszą armię w nowoczesną broń, której nasze fabryki nie oferują. Co ważne, kompatybilną z bronią sojuszników. Ostatnio zakontraktowaliśmy dostawy niszczycieli czołgów Ottokar-Brzoza. Zawsze pierwszym wyborem jest sprzęt, który powstaje w Polsce" - podkreślił.

"W tym roku podpiszemy też kolejne umowy, m.in. umowę na zakup Krabów dla Sił Zbrojnych RP. Zamawiamy polskie uzbrojenie w takiej liczbie, w jakiej polski przemysł zbrojeniowy może je wyprodukować" - dodał szef MON. (PAP)

mja/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
faramir_z_gondoru
Płaszczak jest głupszy niż ustawa przewiduje. Chętnych do woja nie ma, bo nikt nie chce robić za "mięso armatnie". Masę żołnierzy zawodowych odeszło, gdy chciano ich zmusić do szczepień na COVID. Młodych coraz mniej, rynek pracy zasysa ich skutecznie, stąd niskie bezrobocie. Nie ma czym walczyć, bo (nieoficjalnie) pojechało Płaszczak jest głupszy niż ustawa przewiduje. Chętnych do woja nie ma, bo nikt nie chce robić za "mięso armatnie". Masę żołnierzy zawodowych odeszło, gdy chciano ich zmusić do szczepień na COVID. Młodych coraz mniej, rynek pracy zasysa ich skutecznie, stąd niskie bezrobocie. Nie ma czym walczyć, bo (nieoficjalnie) pojechało już ponad 600 jednostek ciężkiego sprzętu na Ukrainę (czołgi, armatohaubice, transportery opancerzone, etc.). Magazyny puste, rezerw brak, nie mamy już nawet amunicji, a tym pomyleńcom marzy się 300 tys. armia. Z czego ci żołnierze będą strzelać? Z procy? Nawet tego nie mamy.
andrettoni
Oddaliśmy uzbrojenie Ukrainie, więc nie ma go nawet dla obecnej armii. Najpierw trzeba sprzęt odkupić, a to potrwa kilka lat. Rozbudowa armii się przesunie.
zoomek
A co z równością płci jeśliby jednak wrócił ten pobór??? Co z Senyszynami. Jachrami, Lempartami i innymi Jandami? Nie będą skowyczeć że armia ich nie chce?
ptokbentoniczny2
Obowiązkowego poboru nie będzie. Po prostu wciągnięcie nas do wojny i wtedy i tak będzie przymus, jak u waszych "przyjaciół" z Ukrainy.
moshe_klotz
Komandor interkalaktyczny Blaszak,
juz sie nasluzyl, z medalami
Armia Królowej Jadwigi sie nie klei
Afganistan 2.0 tzw. Ukraina nie pewna
_____
""Władze USA wezwały Amerykanów wciąż przebywających na Ukrainie do pilnego opuszczenia jej terytorium.

Departament Stanu powiedział, że działania wojskowe
Komandor interkalaktyczny Blaszak,
juz sie nasluzyl, z medalami
Armia Królowej Jadwigi sie nie klei
Afganistan 2.0 tzw. Ukraina nie pewna
_____
""Władze USA wezwały Amerykanów wciąż przebywających na Ukrainie do pilnego opuszczenia jej terytorium.

Departament Stanu powiedział, że działania wojskowe i groźba uderzeń "na obiekty rządowe na Ukrainie w najbliższych dniach" mogą się nasilić.

"Ambasada USA wzywa obywateli USA do opuszczenia Ukrainy przy użyciu dostępnego transportu naziemnego, jeśli jest to bezpieczne" - czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej ambasady USA.

Agencja informacyjna AP podała, że oświadczenie Departamentu Stanu zostało oparte na odtajnionych raportach amerykańskiej społeczności wywiadowczej.""
moshe_klotz
Polaków ktos ostrzega ?
Moze Chazaro-Ukraincy PIS ?
Nie ma czasu na bzdury jak Polacy, PIS szuka kota prezesa

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki