Błaszczak: Lotnisko w Łasku jednym z najnowocześniejszych w Europie

Lotnisko w Łasku po modernizacji jest jednym z najnowocześniejszych lotnisk wojskowych w Europie, gotowym przyjmować najcięższe statki powietrzne – powiedział w poniedziałek minister obrony Mariusz Błaszczak.

Szef MON wziął udział w inauguracji dyżuru bojowego w ramach zintegrowanego systemu obrony powietrznej i przeciwrakietowej, wznowionego po remoncie lotniska 32. Bazy Lotnictwa taktycznego – jednej dwóch polskich baz F-16, gdzie stacjonuje też amerykański pododdział przygotowujący rotacyjne pobyty szkoleniowe lotników amerykańskich.

Błaszczak podkreślił, że po trwającej dwa lata inwestycji, modernizacji drogi startowej i wydłużeniu jej do trzech kilometrów, "Łask jest dziś jednym z najnowocześniejszych lotnisk wojskowych w Europie, jest także przygotowany, żeby przyjmować największe i najcięższe statki powietrzne".

"Jesteśmy gotowi, żeby zadbać skutecznie o bezpieczeństwo nad Polską i w Sojuszu Północnoatlantyckim" – zapewnił. Dodał, że lotnisko jest gotowe do przyjęcia w razie potrzeby sojuszniczego wsparcia.

Minister zaznaczył, że "na co dzień polscy lotnicy współpracują z przedstawicielami amerykańskich sił powietrznych". Modernizacja drogi startowej była wspólną inwestycją Polski i USA.

autorzy: Jakub Borowski, Bartłomiej Pawlak

brw/ bap/ mok/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil