REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

Blaski i cienie firm rodzinnych [Podcast]

Bartek Mayer2021-05-08 06:00redaktor
publikacja
2021-05-08 06:00
Blaski i cienie firm rodzinnych [Podcast]
Blaski i cienie firm rodzinnych [Podcast]
/ Puls Biznesu

Ponad trzy czwarte polskich firmy to firmy rodzinne. A takie przedsiębiorstwa mają – jak twierdzą eksperci – tylko trzy problemy: sukcesja, sukcesja, sukcesja.

Polscy przedsiębiorcy rzadko przyznają, że ich biznes to właśnie firma rodzinna – zauważa Adrianna Lewandowska, prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego. Na co dzień doradza takim przedsiębiorstwom, a jest w czym. Wiele z nich powstało na samym początku lat 90. zeszłego wieku, co oznacza, że są właśnie w przededniu sukcesji. Z badań z kolei wynika, że sukcesem kończy się mniej niż co trzecia sukcesja w firmach rodzinnych.

By liczyć na to, że znajdzie się w gronie tych, którym się powiodło, niezbędna jest współpraca z ekspertami, w tym oczywiście z prawnikami. Mecenas Paweł Rataj, współautor pierwszego polskiego poradnika dotyczącego właśnie sukcesji, mówi o tym, dlaczego prawnicy tak lubią firmy rodzinne.

O różnicach między biznesem rodzinnym i innego rodzaju firmami opowiadają nam praktycy: Łukasz Żak z wielkopolskiej spółki Lumag, producent klocków hamulcowych, oraz Zbigniew i Kacper Sosnowscy, czyli założyciel i szef rowerowego Krossa, oraz jego syn, który jest wiceprezesem tego przedsiębiorstwa.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

Źródło:
Bartek Mayer
Bartek Mayer
redaktor

Dziennikarz ekonomiczny od 1995 roku, w „Pulsie Biznesu” jednak dopiero od lutego 2017 roku. Pisze o szeroko rozumianym przemyśle, a także o gospodarce Europy Środkowej, w czym bardzo pomocna jest znajomość kilku języków słowiańskich. Z urodzenia krakowianin, z wykształcenia psycholog. Oprócz tego miłośnik rodzinnych gier planszowych i dobrego polskiego kina.

Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
demeryt_69
Mayer, hehe ... dość kuriozalne :)

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki