REKLAMA

PODCASTBiznes czy pasja — hodowla psów rasowych

2023-12-02 06:00
publikacja
2023-12-02 06:00

 Rynek hodowców psów rasowych powiększył się w czasach pandemii, ale nie każdy hodowca pozostał w biznesie. Koszty utrzymania pupila, opłaty za wystawy czy codzienna pielęgnacja poszły w górę. Czy bycie hodowcą to dobry biznes? Być może tylko ludzie z pasją do zwierzaków są w stanie prowadzić taką działalność. Wszelkie wątpliwości rozwiewają zaproszeni goście.

Biznes czy pasja — hodowla psów rasowych
Biznes czy pasja — hodowla psów rasowych
/ Puls Biznesu

Aby nazwać się hodowcą, należy zarejestrować się w Związku Kynologicznym w Polsce. To organizacja, która jest uznawana prawnie na całym świecie. Właściciele swoich czworonogów mogą należeć do ZKWP posiadając nawet tylko jednego pupila. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń jeśli chodzi o rasy. Jednak na niektóre z nich, jak charty czy pitbulle, potrzebujemy dodatkowego zezwolenia z uwagi na możliwą agresywność czworonoga.

Będąc prawnie zarejestrowanym hodowcą i posiadając takiego pieska, możemy nie tylko prowadzić hodowlę, ale również jeździć na wystawy po całym świecie. Dzięki temu widzimy, jak nasz pupil zdobywa coraz to bardziej prestiżowe nagrody, a my jako jego właściciel możemy być dumni z dobrego wychowania swojego psiaka.

Aby przybliżyć tematykę hodowania psów rasowych, zapraszam do wysłuchania gościń, które chętnie podzieliły się ze słuchaczami swoją wiedzą:

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Goście:

Elżbieta Augustyniak, rzecznik prasowy Związku Kynologicznego w Polsce opowiedziała, ilu mamy hodowców w kraju oraz czy właścicielami są częściej kobiety, czy mężczyźni. Dodała również jakie rasy psów są obecnie popularne.

Justyna Wiktorowska, właścicielka hodowli psów Sesto Senso wyjaśniła, jak zacząć być hodowcą, czy trudno jest prowadzić taki biznes oraz zdradziła szczegóły, jak wygląda sprzedaż szczeniaków poza granicami kraju.

Gizela Makarewicz, sędzia międzynarodowy FCI grupy 5 i 8, przybliżyła szczegóły pracy sędziego na wystawach psów rasowych oraz wyjaśniła, jak można nim zostać.

0'54" Elżbieta Augustyniak

14'12" Justyna Wiktorowska

30'50" Gizela Makarewicz

49'43" Zakończenie

Zapraszam do słuchania!

Magdalena Garbacik

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki