Biuro podróży RejsClub.pl ogłosiło niewypłacalność

Biuro podróży RejsClub.pl z Pruszcza Gdańskiego ogłosiło niewypłacalność. Nie jest w stanie wywiązać się z tych umów o zawartych z klientami, które dotyczą wyjazdów rozpoczynających się po dniu 08.02.2018 r.

(rejsclub.pl)

Informacja o niewypłacalności nadmorskiego biura podróży jest dostępna na stronie internetowej rejsclub.pl. W komunikacie czytamy, że przedsiębiorstwo Zbigniew Kąkol REJSCLUB.PL z powodu problemów finansowych nie jest w stanie zrealizować świadczeń zawartych w umowach z klientami, dotyczących wyjazdów po 8 lutego br. Firma nie ma też wystarczających środków, by dokonać zwrotu opłaconych wycieczek. Wszystkie trwające obecnie wyjazdy zostaną zrealizowane zgodnie z planem.

Jak podaje Ministerstwo Sportu i Turystyki, na wycieczki po 8 lutego wyjechać miało 60 klientów biura podróży. Przedsiębiorca zapewnia, że wszyscy poszkodowani odzyskają swoje środki z tytułu gwarancji ubezpieczeniowej firmy sięgającej 830 tys. zł.

W celu odzyskania środków wpłaconych na poczet wycieczek, klienci biura powinni skontaktować się z:

  • Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego -Departament Turystyki; tel. 58 32 68 350; fax 58 32 68 352; ul. Długi Targ 1-7, 80-828 Gdańsk; adres do korespondencji: ul. Okopowa 21/27,80-810 Gdańsk) lub

  • udzielającą zabezpieczenia finansowego firmą AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. (ul. Chłodna 51; 00-867 Warszawa; tel. 22 555 00 00).

Do zgłoszenia należy dołączyć:

  • kserokopię podpisanej z biurem podróży umowy,
  • kserokopię dowodu wpłaty dokonanej na rzecz RejsClub.pl tytułem opłacenia wycieczki,
  • oświadczenie klienta stwierdzające niewykonanie przez RejsClub.pl zobowiązań umownych o określonej wartości,
  • wskazanie numeru rachunku bankowego, na który ma nastąpić wypłata środków z zabezpieczenia finansowego posiadanego przez RejsClub.pl albo określenie w jaki inny sposób ma nastąpić wypłata z tego zabezpieczenia.

Biuro podróży RejsClub.pl reklamowano jako jako jedną z pierwszych w Polsce firm popularyzujących wypoczynek w formie rejsów. Ofertę kierowano "do najbardziej wyrafinowanego i wymagającego klienta", proponując mu "bogaty wybór luksusowych rejsów i ekskluzywnych wypraw".

Malwina Wrotniak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 stachsgh

hmm...
będzie firma BankrutClub.pl ??

! Odpowiedz