Bitmarket.pl kończy działalność. Klienci mają problem

Bitmarket.pl, jedna z najstarszych polskich giełd kryptowalutowych, ogłosiła zakończenie działalności. Powodem jest utrata płynności.

(fot. Vyacheslav Prokofyev / TASS)

- Szanowni Użytkownicy, Z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach – komunikat tej treści został zamieszczony na stronie Bitmarket.pl, jednej z najstarszych polskich giełd kryptowalutowych, założonej w 2014 r.

Co ciekawe, tuż przed zamknięciem giełdy, informację o ryzyku takiego scenariusza zamieściła spółka IQ Partners. Powodem miał być „brak możliwości regulowania zobowiązań przez operatora giełdy, tj. spółkę Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie (Wielka Brytania)”. IQ Partners poinformowała również o złożeniu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Jak informuje „Puls Biznesu”, z giełdy BitMarket zniknęły środki klientów o równowartości 2300 bitcoinów. W przeliczeniu na PLN straty oszacować można więc nawet na 113 mln zł. Z ustaleń gazety wynika, że konto na platformie miało ok. 60 000 użytkowników, z czego w ostatnich miesiącach aktywnych było ok. 5000. Z kolei utworzona na Facebooku grupa „Bitmarket poszkodowani” liczy już ponad 1800 osób.

Pieniądze, być może bezpowrotnie, straciły osoby, które przechowywały bitcony na giełdzie, a nie w swoich własnych portfelach. Kryptowalutowi eksperci radzą tymczasem, aby na giełdach kryptowaluty trzymać jak najkrócej – jedynie na czas potrzebny na realizację transakcji.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 71 loool

Srajkojny to idealne narzędzie do golenia frajerów. Na razie jeszcze to się jakoś trzyma bo nikt nie udusi kury znoszącej złote jajka. Ale jak to tąpnie to wszyscy się rozbiegną jak szczury i a "inwestorzy" zostaną z ciągiem cyferek.

! Odpowiedz
9 28 qbotcenko

Wszystko jest ciągiem cuferek... No, chyba, że masz do dziś przedwojenne papierowe akcje w portfelu ;>

! Odpowiedz
5 8 jes

Sami zwolennicy trzymania w skarpecie lub w ogródku. Jak kupicie akcje to też zamieniacie na formę papierową i chowacie w sienniku? Żałosne.

! Odpowiedz
2 20 loool odpowiada qbotcenko

Tak, ale ta anonimowość , brak nadzoru i kontroli o której marzą kryptowaluciarze i która jest główną cechą tej waluty jest też jej główną wadą. Całe podziemie siedzi w krypto i goli frajerów a ci mogą tylko zapłakać w razie złupienia. Sama idea krypto tak , ale wykonanie nie.

! Odpowiedz
8 19 staryznajomy

Niech wezma Bujana z Getbacka i pala swieczki pod palacem prezydenckim :) moze rzad, KNF, spoleczenstwo im odda

! Odpowiedz
3 12 sel

Rząd mógłby zakasać rękawy i ścigać nie płacących kredytów których kupił GetBack, bo to oni wzięli kasę, a nie użalać się nad nimi i płacić im zasiłki, to samo w Skokach.

! Odpowiedz
2 7 ertyy

Doskonale wiesz, że Bujan (oraz pozostali poszkodowani wspierani przez KNF, UOKiK i prokuraturę) żąda kasę od Idea Banku, a nie od rządu, czy społeczeństwa.

Tylko tak sobie za sekundę zapomniałeś jako akcjonariusz Getin Holdingu (który jest z kolei głównym akcjonariuszem Idea Banku)...

! Odpowiedz
9 59 skaurus

Małe leszczyki wpłynęły na wody gdzie rządzą rekiny i zdziwione, że zostały oskórowane. Nie ma kogo żałować. Na bank "straty" ponieśli głownie przedstawiciele pokolenia tzw. milenialsów. Uczeni od 20 lat, że to czas zmian, cyfrowa rewolucja w postrzeganiu świata a klasyczna ekonomia oparta na wartości ludzkiej pracy, kapitale i gromadzeniu zasobów to przecież przeżytek. Wasz czas nadszedł leszczyki. Więc kupujcie miraż wielkich pieniędzy, ale nie skarżcie się, nie skamlajcie jacy to jesteście biedni bo miraż jak mydlana banieczka często robi puff.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 16 jes

Ciekawa logika, nie ma co żałować bo to młodzi itp. Może będzie odwrotnie jak np napadną cię to taki młody napisze, że nie ma co żałować bo to stare pokolenie i mógł trzymać kasę w formie elektronicznej.

! Odpowiedz
3 66 skasowane_konto

a Ci "postępowi" się dziwią czemu to ludzie kupują złoto w kruszcu zamiast "ich bitcoinów".

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN -0,01% 3,8769
2019-11-21 09:25:00
EUR/PLN 0,01% 4,2947
2019-11-21 09:25:00
EUR/USD 0,02% 1,1078
2019-11-21 09:25:00
CHF/PLN 0,01% 3,9140
2019-11-21 09:25:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil