Bitcoin trafia do PayPala

analityk Bankier.pl

To musiało się w końcu zdarzyć – PayPal otwiera się na wirtualną walutę. Po kilku latach przyglądania się z boku firma zrobiła pierwszy krok. Płatności bitcoinem będą mogli przyjmować w pierwszej kolejności posiadacze sklepów internetowych korzystający z usługi Braintree.

Pogłoski o rychłym zintegrowaniu płatności bitcoinem w systemie PayPal pojawiają się od dawna. W maju pisaliśmy, że należący do eBay biznes poważnie rozważa „zaangażowanie”. Podczas wczorajszej konferencji Techcrunch Disrupt w San Francisco Bill Ready, szef należącego do grupy przedsiębiorstwa Braintree, potwierdził, że w najbliższym czasie uruchomiona zostanie możliwość płacenia wirtualną walutą.

Milowy krok dla e-waluty

Decyzja Braintree to chyba najważniejsze wydarzenie w krótkiej historii bitcoina jako narzędzia do płatności w e-commerce. Z usług firmy korzystają takie przedsięwzięcia jak Uber (serwis przedstawiany jako pogromca korporacji taksówkowych) czy Airbnb (umożliwiający wynajmowanie mieszkań podróżującym, alternatywa wobec hoteli). Braintree oferuje prosty sposób na zintegrowanie płatności w serwisach internetowych i aplikacjach mobilnych. Biznes trafił do stajni eBaya w zeszłym roku, a aukcyjny gigant wyłożył za niego niebagatelną kwotę 800 mln dolarów.

Dzięki poszerzeniu oferty Braintree płatności bitcoinem (obsługiwane we współpracy z pośrednikiem Coinbase) trafią do tysięcy sklepów internetowych i mobilnych. Można spodziewać się, że sprzedawcy skorzystają z nowych możliwości, zwłaszcza, że nie będą ponosić ryzyka kursowego. Jest to także pierwszy krok do zintegrowania opcji regulowania zobowiązań wirtualną walutą w ramach konta PayPal. Firma zapewne zechce przetestować rozwiązanie na ograniczoną skalę wśród klienteli Braintree zanim wprowadzi je jako opcję dostępną dla 152 mln klientów na całym świecie.

Michał Kisiel

Michał Kisiel

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN -0,03% 3,8374
2019-10-24 07:12:00
EUR/PLN -0,01% 4,2724
2019-10-24 07:12:00
EUR/USD 0,02% 1,1134
2019-10-24 07:12:00
CHF/PLN -0,03% 3,8735
2019-10-24 07:12:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil