REKLAMA

Biomed wyprodukował immunoglobulinę z osocza

2020-09-22 08:10
publikacja
2020-09-22 08:10
Biomed wyprodukował immunoglobulinę z osocza
Biomed wyprodukował immunoglobulinę z osocza
/ Puls Biznesu

Biomed-Lublin poinformował o kolejnym kroku na drodze do stworzenia leku na koronawirusa. Spółka zakończyła wytwarzanie substancji czynnej z osocza ozdrowieńców.

- Zakończył się proces wytwarzania substancji czynnej Immunoglobulina anty SARS-CoV-2 z osocza ozdrowieńców, tj. osób po przebytej infekcji wirusowej SARS-CoV-2, zaś na 23 września 2020 r. zaplanowano proces aseptycznego rozlewu preparatu do ampułek – poinformował Biomed w komunikacie opublikowanym w czwartek wieczorem.

Jak informuje spółka, następnie immunoglobulina anty SARS-CoV-2 poddana będzie badaniom jakościowym, w tym badaniom stabilności produktu i zostanie przekazana do badań klinicznych w czterech ośrodkach: w Lublinie, Bytomiu, Białymstoku i Warszawie, według zatwierdzonego protokołu badań.

- Zwolnienie leku, którego spółka jest dostawcą do niekomercyjnych badań klinicznych planowane jest w IV kwartale 2020 r. – dodaje Biomed.

W trakcie poniedziałkowej sesji akcje Biomedu potaniały o 6,12 proc., do poziomu 13,8 zł. Dla porównania, w szczycie z początku sierpnia spółka wyceniana była na ponad 30 zł za akcję. Równocześnie warto pamiętać, że w 2020 r. Biomed wchodził z akcjami wartymi 1,05 zł.

MZ

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
mikroprzedsiebiorca
Powinna być podbitka na otwarciu, ale z drugiej strony, niby skończyli produkcję, ale dalej potrzebne są badania, itd. a do sprzedaży leku i stosowania w praktyce ciekawe kiedy dojdzie. Na razie lek ten nie zarabia i możemy pospekulować jak to będzie...

Powiązane: Koronawirus na GPW i giełdach światowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki