REKLAMA

Biomed Lublin planuje emisję 3 mln akcji na rzecz Ipopemy Securities

2021-04-07 14:14
publikacja
2021-04-07 14:14
Biomed

Biomed Lublin podpisał z Ipopemą Securities umowę, na podstawie której wyemituje 3 mln akcji w ramach kapitału docelowego. Ipopema ma pożyczyć i sprzedać 3 mln akcji od innych akcjonariuszy, a następnie objąć akcje nowej emisji i zwrócić je akcjonariuszom - poinformował Biomed w komunikacie. Spółka przystąpiła też do rozmów ws. pozyskania finansowania dłużnego do 40 mln zł.

Biomed-Lublin poinformował o przystąpieniu do realizacji kolejnego etapu finansowania projektu utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego dla doskonalenia technologii związanych z wakcynologią w zapobieganiu gruźlicy oraz immunologią w terapii choroby nowotworowej oraz produkcji produktu leczniczego Onko BCG - leku na raka pęcherza moczowego.

Realizacja kolejnego etapu projektów związana jest z aktualizacją założeń finansowania tychże projektów. W związku z faktem, że rozstrzygnięcie konkursów aplikacyjnych w odniesieniu do dotacji na projekt Onko BCG zajmie kilka kolejnych miesięcy, spółka przystąpiła do rozmów związanych z pozyskaniem alternatywnych źródeł finansowania dłużnego od instytucji finansowych, do kwoty 40 mln zł. O efektach rozmów w zakresie uzyskania finansowania dłużnego spółka poinformuje w odrębnych raportach.

Spółka podjęła też decyzję o zmianie dotychczasowej struktury finansowania, tzn. zamiany pożyczek na kapitał. Jak podano, Biomed zawarł w środę umowę inwestycyjną i o oferowanie z Ipopemą Securities. Zarząd spółki zakłada, że wykonanie umowy powinno pozwolić pozyskać środki w wysokości umożliwiającej zastąpienie wcześniej przewidzianego finansowania w formie pożyczek, finansowaniem w formie equity poprzez emisję akcji.

Umowa z Ipopemą obejmuje zobowiązanie Biomedu do emisji do 3 mln akcji zwykłych na okaziciela w ramach kapitału docelowego spółki oraz zobowiązanie Ipopemy do objęcia tych akcji. Ipopema ma prawo wskazać inny podmiot, który obejmie nową emisję akcji.

W celu realizacji swojego zobowiązania Ipopema zamierza pożyczyć bezpośrednio lub poprzez wskazanie podmiotu 3 mln akcji Biomedu od wybranych akcjonariuszy.

"Pożyczone akcje (...) zbędzie w sposób, który w ocenie Ipopemy będzie optymalny, celem zapewnienia najkorzystniejszej ceny sprzedaży przy zakładanej skali transakcji. Uzyskane ze sprzedaży akcji środki zostaną w całości przekazane spółce celem opłacenia akcji w ramach nowej emisji akcji" - napisano w komunikacie.

"Objęte przez Ipopemę (...) akcje w ramach nowej emisji akcji zostaną zwrócone dotychczasowym akcjonariuszom spółki, którzy pożyczyli akcje" - dodano.

Cena emisyjna akcji będzie odpowiadać średniej cenie sprzedaży akcji uzyskanej przez Ipopemę lub inny wskazany podmiot ze sprzedaży akcji, które zostały pożyczone od dotychczasowych akcjonariuszy spółki.

W środę ok. godz. 14.00 jedna akcja Biomedu kosztowała 15,90 zł.

"Zgodnie z intencją spółki pozyskanie kapitału w wykonaniu umowy inwestycyjnej i o oferowanie doprowadzić ma do stosunkowo szybkiego pozyskania kapitału na realizację projektu zakładu Onko oraz projektu CBR przy jednoczesnym osiągnieciu ceny nowej emisji akcji na poziomie rynkowym, co leży w interesie wszystkich akcjonariuszy spółki" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
barysza51
Nie lepiej zatrudnić jakiegoś ministra od zdrowia, nabrać grantów, a następnie spółkę sprzedać za grube miliony EUR lub USD.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki