REKLAMA

Biomed Lublin chce przeprowadzić emisję akcji

2022-11-28 22:06, akt.2022-11-29 09:12
publikacja
2022-11-28 22:06
aktualizacja
2022-11-29 09:12

Biomed Lublin zawarł umowę z Ipopema Securities i rozpoczyna proces pozyskania środków poprzez emisję akcji w celu zapewnienia realizacji celów strategicznych oraz utrzymania bezpiecznej struktury finansowania strategicznych inwestycji - podała spółka w komunikacie. W reakcji na informacje kurs Biomedu spadał we wtorek po godz. 9.10 o ponad 4,7 proc.

Biomed Lublin chce przeprowadzić emisję akcji
Biomed Lublin chce przeprowadzić emisję akcji
/ Biomed

Jak podano, w ramach procesu pozyskania kapitału Ipopema (lub podmiot wskazany przez DM) sprzeda do 5.000.000 akcji spółki dopuszczonych do obrotu giełdowego na rzecz inwestorów pozyskanych w procesie budowy książki popytu, które to akcje pożyczy wcześniej od wybranych akcjonariuszy spółki, a następnie spółka wyemituje nowe akcje w takiej samej liczbie co akcje sprzedane, za cenę emisyjną odpowiadającą cenie uzyskanej ze sprzedaży akcji w wyniku budowy książki popytu, które dom maklerski (lub podmiot wskazany przez DM) obejmie a następnie zwróci do pożyczkodawców akcji.

"Przeprowadzenie procesu podwyższenia kapitału w sposób przedstawiony powyżej, z uwagi na zaoferowanie na rzecz inwestorów akcji dopuszczonych do obrotu giełdowego i wyeliminowanie ryzyka związanego z okresowym brakiem płynności akcji, jaki towarzyszyłby podwyższeniu kapitału przeprowadzanemu w sposób zwykły, pozwoli w ocenie zarządu zmaksymalizować zainteresowanie udziałem w transakcji ze strony inwestorów, wpływając korzystnie na uzyskane parametry transakcji, w tym na uzyskany poziom ceny emisyjnej dla nowo emitowanych akcji" - napisano w komunikacie.

Jak dodano, pozwoli to też na stosunkowo szybkie pozyskanie kapitału na realizację projektów.

Biomed podał, że niektórzy członkowie rady nadzorczej oraz prezes zamierzają wziąć udział w procesie procesu budowy książki popytu, a następnie nabyć akcje spółki jako inwestorzy, zwiększając tym samym swoje zaangażowanie.

"Środki pozyskane przez spółkę w formie equity, łącznie z pożyczką (umowa z ACP Credit I SCA SICAV-RAIF - przyp. PAP Biznes), mają zapewnić pełne i kompleksowe finansowanie celów strategicznych emitenta wskazanych w rb 29/2022, a także znacząco poprawią strukturę bilansową spółki w zakresie finansowania przedmiotowych projektów" - napisano w komunikacie.

Na początku listopada Biomed Lublin zaktualizował strategię rozwoju. Jak wtedy podawano, priorytetem strategicznym spółki pozostają produkty lecznicze BCG, w związku z czym realizowane są aktualnie dwie inwestycje: Centrum Badawczo Rozwojowe oraz Zakład Produkcyjny Onko BCG. W ocenie spółki, efekty tych projektów powinny mieć istotny wpływ na wyniki finansowe od 2025 roku. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont firmowych z premią – luty 2023 r.

Ranking kont firmowych z premią – luty 2023 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
gamerfan
Dopiszcie, że min. zakup może odbyć się na poziomie 100 000 akcji. Po za tym akcje już zostały objęte. Patrz ESPI:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/BIOMED-LUBLIN-WYTWORNIA-SUROWIC-I-SZCZEPIONEK-SA-Zawiadomienie-znaczne-pakiety-akcji-8447523.html

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki