REKLAMA

Bill Gates zdetronizowany. Microsoft przegrał z Zarą

2015-10-24 12:38
publikacja
2015-10-24 12:38

Bill Gates nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie. Na 79 miliardów dolarów - o miliard więcej niż posiada właściciel Microsoftu - miesięcznik Forbes wycenił majątek Amancia (czyt. Amansja) Ortegi - założyciela sklepów odzieżowych Zara.

/ fot. EFE/Cabalar / FORUM

Zaczynał 40 lat temu od szycia szlafroków w garażu swojego domu w La Corunie. Teraz jest właścicielem dwóch tysięcy sklepów w 88 krajach i prawie 60 procent Inditexu - koncernu, do którego oprócz Zary należy 6 innych firm odzieżowych.

Niewiele wiadomo o jego życiu prywatnym. Nie lubi dziennikarzy i nigdy nie udzielił wywiadu. Do niedawna Nie urządzał pokazów swoich kolekcji, nie współpracował z agencjami reklamowymi, a jego koncern nie wydał ani jednego euro na reklamę.

Mimo to zyski ze sprzedaży rosną. W pierwszym kwartale firmy Ortegi zarobiły ponad miliard euro - o jedną czwartą więcej niż poprzednim. Zarobione pieniądze inwestuje między innymi w nieruchomości. Jest też filantropem, funduje stypendia, wyposaża szpitale w specjalistyczny sprzęt i wspiera finansowo Bank Żywności.

Informacyjna AgencjaRadiowa/Ewa Wysocka-Barcelona/zr

Źródło:IAR
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (52)

dodaj komentarz
~Słowianin
Zara korzysta z bangdadeskich fabrykarni w których pracują dzieci bo dorośli nietkną rakotwurczych farb do barwienia, a my kupując i piorąc takie ubrania przekazujemy te substancje do wód które z kolei trafiają z oczyszczalni prosto do naszych kranów oraz nawadiają pola uprawne !!!
~TwojaMama
Można wiedzieć, skąd takie informacje?:) I co znaczy "rakotwurcze"?
~Marta
Nie no na pewno koncern nie wygral ani jednego euro na reklame, haha, modelki za darmo pozują, fotografie same się robią, PR pracuje za darmo :D dobre dobre... nie ma to jak idealizowac jakis biznes.
~Knuriotae
Oprócz tego artykuł powinien wyraźnie podkreślić ,że chodzi o ranking pośród bogaczy celebrytów . Ponieważ najbogatszym człowiekiem w naszym kręgu cywilizacyjnym na pewno jest ktoś z rodziny Rothschild.
~autor
Z tych co się ujawnili. Takie goldmany z sachsem zrobili go biedakiem w pół roku.
~darko
z tego co bylo publikowane to Putin jest najbogatszym czlowiekiem na swiecie, jego wartosc jst nie do oszacowania.
~bumbum odpowiada ~darko
Publikowane było na użytek naszej propagandy, bo Zachód nie lubi się z Putinem i chce go przedstawić jako złodzieja okradającego Rosję. Nie było ŻADNYCH dowodów na ten niby majątek Putina. Nie łykaj każdej bzdury z mediów. Putek może Rotschildowi najwyżej po fajki skoczyć. W USA majątki najbogatszych utajniono Publikowane było na użytek naszej propagandy, bo Zachód nie lubi się z Putinem i chce go przedstawić jako złodzieja okradającego Rosję. Nie było ŻADNYCH dowodów na ten niby majątek Putina. Nie łykaj każdej bzdury z mediów. Putek może Rotschildowi najwyżej po fajki skoczyć. W USA majątki najbogatszych utajniono na początku XX wieku za pomocą systemu fundacji. Są to kwoty idące w biliony dolarów. Myślisz, że skąd taka a nie inna polityka Zachodu (multi-kulti, przeludnienie, geje, feminizm, syjonizm itp.). Kasa najpotężniejszych. Oni określają kierunki, oni mają media, studia filmowe, sponsorują polityków.
~bolomanolo
Założyciel Zary zdetronizował Billa Gatesa-tytuł powinien brzmieć "Założyciel rakotwórczego śmiecia z Bangladeszu i Wietnamu dla debili z EU zdetronizował Billa Gatesa"
~franek
Wymien ktore z wiadacych firm odzezowych czy sportowych nie produkuja w Bangladeszu czy Wetnamie?Firmy ponizej wymienione produkuja w Bangladeszu ,korzystajc z niskich plac ok 77US$/mc
N Brown Group, VF Corporation, Hudson Bay Company, Next and The Gap Bonmarché, C&A Foundation, Camaïeu, El Corte Inglés, Inditex, KiK, Loblaw,
Wymien ktore z wiadacych firm odzezowych czy sportowych nie produkuja w Bangladeszu czy Wetnamie?Firmy ponizej wymienione produkuja w Bangladeszu ,korzystajc z niskich plac ok 77US$/mc
N Brown Group, VF Corporation, Hudson Bay Company, Next and The Gap Bonmarché, C&A Foundation, Camaïeu, El Corte Inglés, Inditex, KiK, Loblaw, LPP S.A., Mango, Mascot, Premier Clothing, Primark and Walmart and The Children's Place through BRAC USA
Dodam ze zycie stracilo ok 1100 szwaczek.http://www.forbes.com/sites/clareoconnor/2014/04/26/these-retailers-involved-in-bangladesh-factory-disaster-have-yet-to-compensate-victims/
A Twoja koszulka np od Benetton to myslisz ze gdzie zostala uszyta?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki