REKLAMA

Big Cheese Studio chce pozyskać z emisji nowych akcji do 5 mln zł

2021-10-14 09:40
publikacja
2021-10-14 09:40
Big Cheese Studio chce pozyskać z emisji nowych akcji do 5 mln zł
Big Cheese Studio chce pozyskać z emisji nowych akcji do 5 mln zł
/ Big Cheese Studio

Big Cheese Studio, producent i wydawca gier oczekuje, że z emisji nowych akcji pozyska ok. 5 mln zł na wykonanie trzech projektów gier. Spółka zamierza przeznaczać na dywidendę do 90 proc. jednostkowego zysku netto - wynika z prospektu emisyjnego.

W prospekcie podano, że przedmiotem oferty jest do 1.005.000 akcji, w tym do 135.000 nowo emitowanych akcji serii B oferowanych przez Big Cheese Studio oraz do 870.000 akcji serii A oferowanych przez akcjonariuszy sprzedających.

Nowe akcje zostaną zaoferowane w trybie subskrypcji otwartej.

"Spółka oczekuje, że wpływy netto z emisji nowych akcji wyniosą do 5 mln zł (...) Środki pozyskane z emisji akcji serii B zostaną przeznaczone na wykonanie przez wewnętrzne i zewnętrzne zespoły deweloperskie 3 kolejnych projektów gier. Pozyskane środki z emisji nowych akcji zostaną wykorzystane w latach 2021 – 2023" - czytamy w prospekcie.

"W ocenie emitenta, pozyskanie z emisji akcji serii B środków netto w wysokości około 5 mln zł będzie wystarczające do realizacji zakładanych celów emisji (...) W przypadku braku wpływów z emisji nowych akcji lub uzyskania wpływów niższych niż zamierzone, spółka zrealizuje odpowiednio mniej projektów lub przeprowadzi projekty o mniejszej skali" - poinformowano.

Dodano, że w przypadku pozyskania mniejszej ilości środków, spółka będzie finansował realizację celów emisyjnych z wykorzystaniem alternatywnych źródeł finansowania..

Z prospektu wynika, że Big Cheese Studio zamierza w przyszłości przeznaczać na dywidendę do 90 proc. zysku netto wskazanego w jednostkowym sprawozdaniu finansowym, pod warunkiem, że spełnione zostaną łącznie dwa warunki: planowane wpływy ze sprzedaży gier w roku, w którym zostanie podjęta uchwała walnego zgromadzenia w sprawie wypłaty dywidendy, są większe niż planowane potencjalne inwestycje i koszty tworzenia gier w tym samym roku oraz po wypłacie dywidendy, na rachunku spółki pozostanie minimum 2 mln zł gotówki.

Firmą inwestycyjną pośredniczącą w procesie oferty publicznej jest Dom Maklerski BOŚ.

Big Cheese Studio to działający od 2018 roku producent i wydawca gier wideo z Łodzi. Model biznesowy studia zakłada tworzenie gier z naciskiem na połączenie symulacji, ekonomii i strategii działania.

W 2019 roku na rynku zadebiutowała pierwsza, autorska produkcja studia – Cooking Simulator, której wolumen sprzedaży przekroczył poziom 700 tys. sztuk, a wolumen sprzedaży gry wraz z płatnymi DLC przekroczył 1,1 mln sztuk. Obecnie zespół koncentruje się nad rozwojem płatnych DLC oraz nowymi produkcjami. Strategia studia zakłada jednoczesne prace nad 2-3 produktami rocznie.

W 2020 r. spółka zanotowała 8,2 mln zł zysku netto wobec 5,1 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny sięgnął 8,7 mln zł w stosunku do 5,4 mln zł w roku 2019, a przychody zwiększyły się do 11,4 mln zł z 7,5 mln zł.

W I połowie 2021 r. firma zanotowała 5,5 mln zł zysku netto oraz 5,8 mln zł zysku EBIT przy obrotach na poziomie 7,5 mln zł. (PAP Biznes)

jow/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki