Bielan: Premier dorobił się majątku uczciwie

Premier Mateusz Morawiecki jest "czysty jak łza", dorobił się majątku uczciwie i zanim wszedł do polityki - mówił w środę wicemarszałek Senatu Adam Bielan w kontekście niedawnej publikacji "Gazety Wyborczej". Według niego, "GW" angażuje się w proces wyborczy, w tej chwili wspiera PO.

Poniedziałkowa "GW" napisała, że szef rządu wraz z żoną w 2002 roku kupili 15 ha gruntów za 700 tys. zł od Kościoła we Wrocławiu. Później rzeczoznawca ocenił, że nieruchomość już w 1999 r. warta była prawie 4 mln zł. Czytamy, że władze Wrocławia zaplanowały bowiem na tych terenach inwestycje, a przez środek działki dzisiejszego premiera przebiegać ma trasa szybkiego ruchu. Gazeta napisała, że "dokumenty tej transakcji zniknęły, a obecny proboszcz nie wie skąd ta niska cena". "GW" podała, że działki są obecnie warte 70 mln zł.

Bielan zapewnił w środę w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce, że Morawiecki jest "czysty jak łza". "Mateusz Morawiecki dorobił się uczciwie majątku, zanim wstąpił do polityki - to jest różnica między nim, a wieloma byłymi politykami PO" - powiedział. Dodał, że szef rządu dokonał rozdzielności majątkowej z żoną, bo "nie chciał, żeby działalność jego żony - która zarządza nieruchomościami - w jakikolwiek sposób wpływała na jego działalność".

"+Gazeta Wyborcza+, jak nazwa zobowiązuje, angażuje się w proces wyborczy zawsze po jednej stronie, zawsze atakując politycznych konkurentów formacji, którą w danym momencie wspiera. W tej chwili wspiera Platformę Obywatelską" - ocenił Bielan.

Wicemarszałek Senatu zapewnił również, że jego ugrupowanie jest gotowe do poszerzenia jawności majątkowej.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział we wtorek, że jego partia jest gotowa w krótkim czasie uchwalić ustawę, na podstawie której ujawnione byłyby majątki współmałżonków polityków rządzących Polską, osób pozostających we wspólnym pożyciu oraz dorosłych dzieci.

Wcześniej we wtorek lider PO Grzegorz Schetyna apelował do Kaczyńskiego o jak najszybsze uchwalenie projektu "Czyste ręce" autorstwa Platformy, który zakłada obowiązek składania oświadczeń majątkowych przez małżonków: prezydenta, marszałka Sejmu, marszałka Senatu, premiera, wicemarszałka Sejmu, wicemarszałka Senatu, wicepremiera, ministra.

Również we wtorek Morawiecki podkreślił, że nie ma z żoną nic do ukrycia i bardzo chętnie przywitałbym regulacje umożliwiające pokazanie całego ich majątku. Dodał, że w ramach rozdzielności majątkowej jego żona przejęła wszystkie nieruchomości związane z działalnością gospodarczą. (PAP)

autor: Anna Tustanowska

amt/ mok/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 grubb

Tak było, nie zmyślam.

! Odpowiedz
0 3 szlachta-nie-pracuje

Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle przesłuchani prokurator Piotrowicz

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne