REKLAMA

Biedronka pochwaliła się wstępnymi wynikami sprzedaży

2018-01-12 07:50
publikacja
2018-01-12 07:50

Sprzedaż w sklepach Biedronki wzrosła w 2017 r. do 11,08 mld euro, co oznacza wzrost rdr w walucie euro o 13,2 proc., a w walucie lokalnej o 10,4 proc. Sprzedaż porównywalna LFL zwiększyła się o 8,6 proc. - poinformowało Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, we wstępnych danych.

fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

W samym czwartym kwartale sprzedaż Biedronki wyniosła 2,97 mld euro, co oznacza wzrost rdr w tej walucie o 13,5 proc., a w walucie lokalnej o 9,7 proc. Wzrost sprzedaży porównywalnej LFL wyniósł w tym okresie 7,6 proc.

Jak podano, sprzedaż Biedronki stanowiła w 2017 roku 68 proc. ogółu przychodów portugalskiej grupy, które wyniosły w tym okresie 16,3 mld euro (wzrost rdr o 11,3 proc.).

Jeronimo podało w raporcie, że w 2017 roku Biedronka otworzyła 121 sklepów. Netto sieć Biedronki powiększyła się o 101 sklepów.

Sprzedaż w drogeriach Hebe wyniosła w 2017 roku 166 mln euro, czyli wzrosła w tej walucie o 35,6 proc. W samym czwartym kwartale przychody Hebe wyniosły 51 mln euro, co oznacza wzrost o 34,6 proc. (PAP Biznes)

seb/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
zdzislaw_
Wiecie już dlaczego Frans Timmermans tak dusi Polskę na arenie międzynarodowej? Ano dlatego, że kiedy rząd Portugalii podnosił podatki w czasie kryzysu, rodzina Dos Santos zarejestrowała swoją grupę w Holandii i tam odprowadza podatki sprzeciwiając się jednocześnie polityce swojego rządu. Teraz kiedy niedziele stopniowo Wiecie już dlaczego Frans Timmermans tak dusi Polskę na arenie międzynarodowej? Ano dlatego, że kiedy rząd Portugalii podnosił podatki w czasie kryzysu, rodzina Dos Santos zarejestrowała swoją grupę w Holandii i tam odprowadza podatki sprzeciwiając się jednocześnie polityce swojego rządu. Teraz kiedy niedziele stopniowo będą wyłączane z handlu spowodują zmniejszenie wpływu do budżetu Holandii. Dlatego Timmermans tak gotuje się na Polskę. Inna sprawa to tereny holenderskiej grupy, która jest właścicielem sklepów M1 i mało przejrzysta sprzedaż ziem pod ich budowę (Krauze). Frans Timmermans musi coś robić bo ktoś siedzi mu na głowie i zmusza do działania.
karbinadel
W każdym kraju istnieją szjasmarkety, ale tylko w Polsce najniżej plasowana marka ma tak wielki udział w rynku. Polacy najwyraźniej lubią dziadostwo, i swojsko się z nim czują. Mam zresztą na myśli nie tylko ofertę towarową, ale same sklepy, które są przeważnie ciasne, brudne i pachnące inaczej.
niepelnosprawny_org
następny kwartał bedzie lepszy, aczkolwiek pensje pracownikow także...
szymonj
Gratulacje dla rodziny dos Santos. Przykre to, ale na mało inteligentnych, żeby nie powiedzieć gorzej, najlepiej się zarabia.
afellow
Czas, jaki spędzam w kolejce też się zwiększa.
niepelnosprawny_org
oj bardzo, i jeszcze sę zwiększy, wszędzie coraz większe kolejki i jeszcze wieksze będą, bo gospodarka się rozpędza, tak samo korki uliczne itp...
wizytator odpowiada niepelnosprawny_org
Tak to jest, wydają pieniądze na 4 stanowiska kasowe a czynne są zawsze dwa. Tak samo w hipermarketach tam to 10 kas a na 5 siedzą kasjerki. To ja się pytam po co ładować kasę w puste stanowiska ?
rekin1986 odpowiada wizytator
W każdym markecie są zawsze wolne przynajmniej 2 stanowiska są one po to by w razie awarii komputera lub kasy fiskalnej i skanera kodów kreskowych można było zmienić stanowisko by klienci nie musieli w razie awarii powtarzać kolejki od nowa tak jest nie tylko w biedronce tak jest też w tesco czy lidlu lub carrefourze W każdym markecie są zawsze wolne przynajmniej 2 stanowiska są one po to by w razie awarii komputera lub kasy fiskalnej i skanera kodów kreskowych można było zmienić stanowisko by klienci nie musieli w razie awarii powtarzać kolejki od nowa tak jest nie tylko w biedronce tak jest też w tesco czy lidlu lub carrefourze zawsze trzeba mieć awaryjne stanowisko w razie awarii elektroniki

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki