Biedronka pochwaliła się wstępnymi wynikami sprzedaży

Sprzedaż w sklepach Biedronki wzrosła w 2017 r. do 11,08 mld euro, co oznacza wzrost rdr w walucie euro o 13,2 proc., a w walucie lokalnej o 10,4 proc. Sprzedaż porównywalna LFL zwiększyła się o 8,6 proc. - poinformowało Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, we wstępnych danych.

(fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)

W samym czwartym kwartale sprzedaż Biedronki wyniosła 2,97 mld euro, co oznacza wzrost rdr w tej walucie o 13,5 proc., a w walucie lokalnej o 9,7 proc. Wzrost sprzedaży porównywalnej LFL wyniósł w tym okresie 7,6 proc.

Jak podano, sprzedaż Biedronki stanowiła w 2017 roku 68 proc. ogółu przychodów portugalskiej grupy, które wyniosły w tym okresie 16,3 mld euro (wzrost rdr o 11,3 proc.).

Jeronimo podało w raporcie, że w 2017 roku Biedronka otworzyła 121 sklepów. Netto sieć Biedronki powiększyła się o 101 sklepów.

Sprzedaż w drogeriach Hebe wyniosła w 2017 roku 166 mln euro, czyli wzrosła w tej walucie o 35,6 proc. W samym czwartym kwartale przychody Hebe wyniosły 51 mln euro, co oznacza wzrost o 34,6 proc. (PAP Biznes)

seb/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 6 zdzislaw_

Wiecie już dlaczego Frans Timmermans tak dusi Polskę na arenie międzynarodowej? Ano dlatego, że kiedy rząd Portugalii podnosił podatki w czasie kryzysu, rodzina Dos Santos zarejestrowała swoją grupę w Holandii i tam odprowadza podatki sprzeciwiając się jednocześnie polityce swojego rządu. Teraz kiedy niedziele stopniowo będą wyłączane z handlu spowodują zmniejszenie wpływu do budżetu Holandii. Dlatego Timmermans tak gotuje się na Polskę. Inna sprawa to tereny holenderskiej grupy, która jest właścicielem sklepów M1 i mało przejrzysta sprzedaż ziem pod ich budowę (Krauze). Frans Timmermans musi coś robić bo ktoś siedzi mu na głowie i zmusza do działania.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 26 karbinadel

W każdym kraju istnieją szjasmarkety, ale tylko w Polsce najniżej plasowana marka ma tak wielki udział w rynku. Polacy najwyraźniej lubią dziadostwo, i swojsko się z nim czują. Mam zresztą na myśli nie tylko ofertę towarową, ale same sklepy, które są przeważnie ciasne, brudne i pachnące inaczej.

! Odpowiedz
14 6 niepelnosprawny_org

następny kwartał bedzie lepszy, aczkolwiek pensje pracownikow także...

! Odpowiedz
4 34 szymonj

Gratulacje dla rodziny dos Santos. Przykre to, ale na mało inteligentnych, żeby nie powiedzieć gorzej, najlepiej się zarabia.

! Odpowiedz
1 30 afellow

Czas, jaki spędzam w kolejce też się zwiększa.

! Odpowiedz
11 4 niepelnosprawny_org

oj bardzo, i jeszcze sę zwiększy, wszędzie coraz większe kolejki i jeszcze wieksze będą, bo gospodarka się rozpędza, tak samo korki uliczne itp...

! Odpowiedz
2 12 wizytator odpowiada niepelnosprawny_org

Tak to jest, wydają pieniądze na 4 stanowiska kasowe a czynne są zawsze dwa. Tak samo w hipermarketach tam to 10 kas a na 5 siedzą kasjerki. To ja się pytam po co ładować kasę w puste stanowiska ?

! Odpowiedz
0 1 rekin1986 odpowiada wizytator

W każdym markecie są zawsze wolne przynajmniej 2 stanowiska są one po to by w razie awarii komputera lub kasy fiskalnej i skanera kodów kreskowych można było zmienić stanowisko by klienci nie musieli w razie awarii powtarzać kolejki od nowa tak jest nie tylko w biedronce tak jest też w tesco czy lidlu lub carrefourze zawsze trzeba mieć awaryjne stanowisko w razie awarii elektroniki

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.