REKLAMA
APOGEUM IV FALI

Biedronka nie otworzy sklepów w niedzielę. Pracownicy dostali "czas na refleksję"

2021-10-22 09:00
publikacja
2021-10-22 09:00
Biedronka nie otworzy sklepów w niedzielę. Pracownicy dostali "czas na refleksję"
Biedronka nie otworzy sklepów w niedzielę. Pracownicy dostali "czas na refleksję"
fot. Proxima Studio / / Shutterstock

Biedronka zapowiedziała, że nie otworzy swoich sklepów w ostatnią niedzielę października, która wypada tuż przed dniem Wszystkich Świętych. Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, sieć wyjątkowo zamknie ponad 1000 placówek, które są otwarte przez cały tydzień.

Z cytowanego przez wiadomoscihandlowe.pl listu do pracowników wynika, że sieć postanowiła zamknąć wszystkie sklepy, ponieważ rozumie jak „istotnym dla Polaków świętem jest dzień Wszystkich Świętych”. Zarządowi Biedronki zależy, aby jego pracownicy ten dzień mogli spędzić z bliskimi, odwiedzając miejsca spoczynku krewnych i poświęcając czas na refleksję.

Jednak, jak podkreślono w liście, zamknięcie sklepów w niedzielę 31 października jest wyjątkowe. Sytuacja zmieni się jednak 1 lutego 2022 r., czyli w dniu, w którym wejdzie w życie nowelizacja ustawy o zakazie handlu w niedziele i święta podpisana niedawno przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Biedronka, korzystając z „furtki” umożliwiającej prowadzenie handlu w niedziele, po uzyskaniu statusu placówki pocztowej, otwiera co tydzień ponad 1000 sklepów. Jest to prawie jedna trzecia wszystkich dyskontów, należących do spółki Jeronimo Martins Polska.

Protest pracowników handlu

Sekcja krajowa Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" zapowiedziała demonstrację, która ma odbyć się w Warszawie 4 listopada. Związkowcy chcą nagłośnić problemy, z którymi borykają się pracownicy handlu, a dokładnie chodzi o niskie płace, braki kadrowe w niektórych sklepach oraz o prace w niedziele niehandlowe. 

Związkowcy w rozmowie z Bankier.pl podkreślają, że sklepy zdecydowały się ponownie otworzyć swoje sklepy w ostatni dzień tygodnia bez konsultacji społecznej, a sami pracownicy zostali postawieni w trudnej sytuacji, w której narzucono im w grafiku niedzielne zmiany. Do tego dochodzi kwestia nierówności płacowych, które są dyktowane przez miejsce zamieszkania. Co zgodnie z wyrokiem TSUE z czerwca 2021 r. jest niezgodne z prawem. 

AB

Źródło:
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
vacarius
No i nie trzeba żadnych zakazów handu. Tylko co jeśli cmentarze też będą zamknięte jak rok temu?
ja3
Może w ten dzień nie zarobią, ale poprawili sobie wizerunek i zrobili 'darmową' reklamę. Sumarycznie mogą na tym zyskać w przyszłości.
stachsgh
Jak to Kaczyński mówił, Biedronka jest dla biednych, a u bogatego Lidla też szaleją...
https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
ja3
"Sekcja krajowa Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" zapowiedziała demonstrację, która ma odbyć się w Warszawie 4 listopada."
Haha, jeszcze będą irytować mieszkańców Wawy w dzień roboczy. Zamiast się obijać, to idźcie sobie zbudować własny sklep i zaprowadźcie w nim własne zasady. Wtedy
"Sekcja krajowa Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" zapowiedziała demonstrację, która ma odbyć się w Warszawie 4 listopada."
Haha, jeszcze będą irytować mieszkańców Wawy w dzień roboczy. Zamiast się obijać, to idźcie sobie zbudować własny sklep i zaprowadźcie w nim własne zasady. Wtedy będziecie mogli pracować ile chcecie, kiedy chcecie i za ile chcecie. Chyba te kilkaset osób ma jakieś oszczędności albo zdolność kredytową na otwarcie sklepu. Jesteście pracownikami sklepów, więc chyba znacie się na sprzedaży? No chyba że tacy z was pracownicy, że potraficie tylko krzyczeć.
ja3 odpowiada reoden
Na bank wyborca PiCu. Zamiast coś zrobić ze swoim życiem, to woli narzekać i utrudniać życie innym. Jakież to polskie. Nieważne co ja osiągnę i jak będę żył. Ważne, żeby sąsiad miał gorzej. Doskonała mentalność społeczeństwa, które przez wieki będzie jeździć do Niemiec na warzywa. Czy wy naprawdę nie Na bank wyborca PiCu. Zamiast coś zrobić ze swoim życiem, to woli narzekać i utrudniać życie innym. Jakież to polskie. Nieważne co ja osiągnę i jak będę żył. Ważne, żeby sąsiad miał gorzej. Doskonała mentalność społeczeństwa, które przez wieki będzie jeździć do Niemiec na warzywa. Czy wy naprawdę nie widzicie, że szkodzicie nie tylko sąsiadowi, ale też swoim dzieciom i dzieciom swoich dzieci? W sumie kogo ja pytam... nieważne. Idź tam się pomódl, żeby sąsiadowi diesel rano nie zapalił.
6400575
Rewelacja - powołanie się przez Solidarność na wyrok TSUE
reoden
Drodzy Państwo proszę nie dać się zwieść Biedronce... Pracownicy i tak i tak będą pracować w niedzielę 31.10.2021 gdyż pracują Magazyny Centralne a sklepy mają obowiązek przyjąć dostawę rozłożyć art. świerże. Więc sklep będzie zamknięty a ludziki i tak w nim będą...
grzegorzkubik
"Po co pracować, skoro można brać socjal z cudzej pracy" napisał leming, który nie wie jak wygląda praca w Biedronce. Będą mieli wolne niedziele czyli zdaniem leminga nieroby. Tak jak urzędnicy a PUP czy inni. Polska kraj nierobów biorących socjale bo nie pracują w niedziele. Czemu te lemingi są tak głupie?

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki