REKLAMA

2 tys. komputerów dla dzieci pracowników Biedronki

2021-01-14 11:11
publikacja
2021-01-14 11:11
fot. Robson90 / Shutterstock

Biedronka zakupiła 2 tys. komputerów dla dzieci pracowników sieci, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Do programu „Domowa Szkoła z Biedronką” zgłosiło się blisko 5 tys. osób. 

Sieć sklepów Biedronka zdecydowała się na zakup 2 tys. komputerów dla dzieci pracowników, które mają od 7 do 19 lat. "Beneficjenci ponoszą koszty zakupu komputerów w symbolicznej części – nawet od 100 zł, w zależności od wielkości dochodów" - podkreśla sieć marketów. Program „Domowa Szkoła z Biedronką” ma na celu wsparcie dzieci pracowników, zaznacza Biedronka w komunikacie prasowym.

Pierwsza edycja projektu odbyła się w grudniu 2020 r. Zgłosiło się do niego 4909 pracowników. Sprzęt komputerowy trafił do 2 tys. najbardziej potrzebujących osób (tych, którzy wykazali najniższe dochody). W ramach programu „Domowej Szkoły z Biedronką” dzieci pracowników sieci sklepów otrzymały:

  • laptopy Dell Latitude 3510 CTO lub komputer NTT AIO B365,
  • myszkę bezprzewodową Dell,
  • klawiaturę bezprzewodową (tylko w komplecie z komputerem),
  • torbę (tylko w komplecie z laptopem).

"Większość projektu została objęta dofinansowaniem z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych" - podkreśla Biedronka w komunikacie. Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych składa się m.in. z wpłat pracowników, którzy zatrudnieni są w ramach umowy o pracę.

DF

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
Używany komputer "do internetu, pisania" i prostych gier kosztuje max. 600 zł. Za podobną kwotę można sobie złożyć z Ali prawie nowy. Byle jaki do totalnie podstawowych spraw można złożyć za 200. Robią z tych komputerów jakieś osiągnięcie cywilizacyjne. O ile to firma prywatna, to nic mi do tego, ale przed Używany komputer "do internetu, pisania" i prostych gier kosztuje max. 600 zł. Za podobną kwotę można sobie złożyć z Ali prawie nowy. Byle jaki do totalnie podstawowych spraw można złożyć za 200. Robią z tych komputerów jakieś osiągnięcie cywilizacyjne. O ile to firma prywatna, to nic mi do tego, ale przed chwilą to samo robił rząd za pieniądze podatnika.
anty12
To jest piekny sposob na trzymanie niewolnikow na krotkiej smyczy. Dami mi grosze pensji, ale moze dostaniesz od Pana jalmuzne. Piekne!! Kopiuj wklej od PiSu. :D

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki