Biedroń rusza w trasę po Polsce

W poniedziałek kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń rusza w trasę po Polsce, gdzie przez najbliższe dwa tygodnie będzie zakładał komitety poparcia - powiedziała PAP bliska współpracowniczka lidera Wiosny, posłanka Lewicy Beata Maciejewska.

(Lewica)

W niedzielę w Słupsku lider Wiosny Robert Biedroń, który jest wspólnym kandydatem wszystkich ugrupowań, które w parlamencie tworzą klub Lewicy, czyli: SLD, Wiosny i Lewicy Razem zainaugurował swoją aktywność przed wyborami prezydenckimi. "Zapraszam wszystkich tych, którzy marzą o Polsce otwartej, bezpiecznej, dostatniej i demokratycznej do współpracy. Już dziś ruszamy w Polskę, bo jak powiedział niezapomniany i noszony przez nas zawsze w sercach - Jacek Kuroń: +nie palmy komitetów, zakładajmy własne+. W całym kraju powstawać więc będą dzisiaj lokalne komitety naszej siły politycznej, powstawać będą komitety poparcia: +Komitety Biedronia+" - zapowiedział.

Jak powiedziała PAP Beata Maciejewska, Biedroń rusza w pierwszą trasę jeszcze przed ogłoszeniem przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek daty wyborów, aby w miastach, miasteczkach i wsiach zakładać komitety poparcia. "Planujemy objechać wszystkie powiaty w Polsce" - zadeklarowała.

Przez pierwsze dwa tygodnie sztabowcy Biedronia zbierają zgłoszenia od chętnych, którzy chcą wspomóc lidera Wiosny w kampanii np. poprzez zbiórkę podpisów pod jego kandydaturą, roznoszenie ulotek czy wspieranie go na wiecach w okolicy miejsca swojego zamieszkania i założyć "Komitet Biedronia".

W poniedziałek spotkania z politykiem odbędą się na Pomorzu - w Słupsku, gdzie w ubiegłej kadencji samorządu Biedroń był prezydentem, w Lęborku oraz w Sopocie. We wtorek planowane są spotkania na Mazowszu w Wołominie i Piasecznie.

Maciejewska poinformowała PAP, że w pierwsze dwa tygodnie kandydat Lewicy odwiedzi kilkanaście miejscowości. Oprócz Pomorza i Mazowsza będą to też m.in. Zachodniopomorskie i Dolny Śląsk. "Mamy nadzieję, że to będzie największa sieć wsparcia dla kandydata w tych wyborach" - podkreśliła. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mrr/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil