REKLAMA

Biedroń kandydatem Lewicy na prezydenta

2020-01-07 14:30, akt.2020-01-07 16:18
publikacja
2020-01-07 14:30
aktualizacja
2020-01-07 16:18

Jestem zdeterminowany, żeby walczyć, mam dużo siły, przeszedłem naprawdę trudną drogę, żeby stanąć przed państwem jako kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - mówił we wtorek Robert Biedroń po tym, jak zarząd SLD rekomendował go jako kandydata w wyborach prezydenckich.

/ fot. Lidia Nizioł / FORUM

Na konferencji prasowej po posiedzeniu zarządu SLD Biedroń podziękował za udzielone mu poparcie. "Udowodniliśmy Polkom i Polakom, że jeżeli ma się marzenia, jeżeli jest się zdeterminowanym, żeby je realizować, to można opowiedzieć i pokazać inną narrację o Polsce. Można pokazać Polskę, która jest otwarta, tolerancyjna, która łączy, a nie dzieli" - mówił Biedroń.

Podkreślił, że pokazywanie takiego obrazu Polski jest "wyzwaniem dla wszystkich na przyszłość".

Biedroń zauważył, że tegoroczne wybory prezydenckie są dla Lewicy dużym wyzwaniem, ponieważ - jak zauważył - "lewica miała już swojego prezydenta, który jest dzisiaj najlepiej ocenianym prezydentem III Rzeczpospolitej".

Jak dodał, "jestem zdeterminowany żeby walczyć". "Mam dużo siły, przeszedłem naprawdę trudną drogę, żeby stanąć przed państwem jako kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej" - oświadczył.

Podkreślił, że przeszedł tę trudną drogę z pomocą wielu ludzi. "Przejdę ją także przez najbliższe miesiące, żeby za kilka miesięcy powiedzieć państwu, razem z moimi przyjaciółmi i przyjaciółkami: zrobiliśmy to, daliśmy radę, zmieniamy obliczę Polski" - powiedział Biedroń.

Czarzasty: zarząd SLD rekomenduje Biedronia na kandydata w wyborach prezydenckich

Zarząd SLD zdecydował we wtorek o rekomendacji lidera Wiosny Roberta Biedronia na kandydata w wyborach prezydenckich. Gratulując Biedroniowi szef SLD Włodzimierz Czarzasty podkreślał, że ma on jasne poglądy m.in. w sprawie świeckiego państwa, UE, spraw socjalnych oraz wolności obywatelskich.

"Robert chciałem ci pogratulować, zarząd podjął decyzję o rekomendacji dla ciebie na kandydata na prezydenta naszego kraju, na prezydenta Polski" - powiedział Czarzasty po posiedzeniu zarządu SLD zwracając się do Biedronia. Dodał, że przedstawiciele SLD przedstawię te rekomendację podczas wspólnej konwencji SLD, Wiosny i Lewicy Razem, która odbędzie się 19 stycznia.

Szef SLD podkreślał, że skończył się czas, w którym "można być trochę za wolnością, że można być trochę na konstytucją, trochę za UE, trochę za państwem świeckim, trochę za prawami kobiet", a na pytania w tych kwestiach "trzeba jasno i precyzyjnie odpowiadać".

Według Czarzastego, Biedroń "będzie jedną z niewielu osób, które będą na wszystkie zadawane pytania odpowiadały bardzo konkretnie, który ma jasne poglądy ws. państwa świeckiego, w sprawie spraw socjalnych, w sprawie UE, w sprawie spraw wolnościowych, w tym spraw kobiet".

Podkreślił też, że Lewica ma odpowiedzi na pytania dotyczące wieku emerytalnego, programu Rodzina 500 plus, związków partnerskich czy roli Kościoła w państwie. "Nie będziemy cieniowali, nie będziemy niuansowali, nie będziemy mówili: +w tej sprawie jest potrzebna wielka dyskusja dlatego, bo nie mamy odpowiedzi na pytanie+"- dodał.

Szef SLD ocenił, że Biedroń jest "twardym zawodnikiem". "Zawodnikiem, który przeszedł od swojej miejscowości rodzinnej przez karierę polityczną, poprzez również Słupsk (Biedroń był prezydentem tego miasta w l.2014-2018), który jest dla nas ważnym odniesieniem, bo miasta małe i średniej wielkości są dla nas ważnym odniesieniem" - podkreślił.

Czarzasty stwierdził, że kiedy w niedzielę do mediów trafiła informacja, że kandydatem Lewicy ma być Biedroń, pojawiły się dwa zarzuty. "Zarzut pierwszy, że jest gejem. Kłaniam się panu mecenasowi Giertychowi. Są geje na świecie, panie mecenasie. Ludzie mają prawo się kochać i myśleć jak chcą, mają prawo wierzyć w co chcą, mają prawo trzymać za rękę kogo chcą. Jak się spotkamy panie mecenasie, to też pana za rękę chętnie potrzymam" - mówił lider Sojuszu.

Odnosząc się do informacji ws możliwej kandydatury Biedronia, Roman Giertych napisał na Twitterze: "To naprawdę ekscytujące prawybory na lewicy. Wciąż nie wiemy, czy p. Śmiszek będzie kandydatem na prezydenta, a p. Biedroń na pierwszą damę, czy na odwrót. Naród zamarł w oczekiwaniu".

Drugi zarzut, o którym mówił Czarzasty, dotyczy zmiany zdania przez Biedronia ws. zrzeczenia się mandatu europosła. "Nie będziemy uciekali od żadnej sprawy" - zapewnił. "Pan Biedroń w tej sprawie niuansował do momentu, kiedy nie powstała koalicja partii Wiosna, Razem i SLD" - powiedział i dodał, że o tym, iż Biedroń nie będzie kandydował w wyborach o parlamentu krajowego zdecydowali w gronie trzech liderów Wiosny, Lewicy Razem i SLD, tak, aby Biedroń mógł zostać szefem sztabu wyborczego lewicowego bloku i potem kandydatem na prezydenta.

autor: Grzegorz Bruszewski, Karol Kostrzewa, Monika Zdziera

gb/ kos/ mzd/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (11)

dodaj komentarz
karbinadel
W przypływie rozpaczy Polacy będą na niego głosować. Każdy będzie lepszy niż sługus prezesa
tindala
Wolę nie rozważać co Pan Biedroń rozumie przez otwartość. Ale nauczył się nosić garnitury, ma dobrych wizażystów. Taki prowincjonalny klon Donalda Tuska. Mocno zarysowana szczęka, wzrok utkwiony w promiennej przyszłości. Z jakieś 15% wyborców to kupi.
jerloz210935
Po Ogórek Biedron ,wspaniały wybór.
tindala
Bez wątpienia decyzja jest wynikiem płatnej serii sondaży które wskazały tego KANDYDATA jako cieszącego się największym poparciem. Ewidentnie tak sobie wyobrażają nowoczesną Polskę Ci co wyobrażają sobie, że tworzą w tym kraju elitę.
Komentując słowami A. Mickiewicza "...Nasz naród jak lawa, Z wierzchu
Bez wątpienia decyzja jest wynikiem płatnej serii sondaży które wskazały tego KANDYDATA jako cieszącego się największym poparciem. Ewidentnie tak sobie wyobrażają nowoczesną Polskę Ci co wyobrażają sobie, że tworzą w tym kraju elitę.
Komentując słowami A. Mickiewicza "...Nasz naród jak lawa, Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi; Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi."
samsza
Dziwne, miało nie być SLD tylko "Nowa Lewica"... No ale jak pani Monika Zdziera twierdzi, że jest i udziela poparcia to nie ma co wątpić.
and00
Idealna fucha dla takiego narcyza jak on
Szans nie ma żadnych, Rolnik z wykształceniem medycznym wyjdzie podobnie, Konfederacja też to tyle z planktonu, o Hołowni nie piszę, bo nie ma o czym
xyon
Ha ha ha :D
Koń by się uśmiał. Na co on/oni liczą? Mają nas Polaków za debili?! Ja rozumiem że lewica ma swój świat i chore myślenie ale aż tak?
lightning_network
Niby trochę po Wigilii, ale jednak: Koń przemówił ludzkim głosem...

"I have a dream...":
Rozproszenie głosów lemingów na Hołownię, Biedronia oraz na wnuczkę założyciela ONR.
I nagle Bosak przechodzi do drugiej tury, haha :D
karol_minski
Bosaka to nie będzie. Korwin brydżysta i dobrze jest wszystko rozgrywane. W ostatniej turze na zjeździe 18 Stycznia prawybory wygra Braun lub ktoś z partii Korwin. Niestety dogmatyzm wolnorynkowy łączy ze sobą bardziej Brauna i korwinistów. Zarówno Braun i Bosak świetni, ale mają obaj przyprawione gęby, więc wzbudzają Bosaka to nie będzie. Korwin brydżysta i dobrze jest wszystko rozgrywane. W ostatniej turze na zjeździe 18 Stycznia prawybory wygra Braun lub ktoś z partii Korwin. Niestety dogmatyzm wolnorynkowy łączy ze sobą bardziej Brauna i korwinistów. Zarówno Braun i Bosak świetni, ale mają obaj przyprawione gęby, więc wzbudzają negatywne emocje u dużej cześci wyborców. Z korwninstów najlepiej się komunikuje z wyborców i jest sympatyczny Bździambdzior, ale niestety kompletnie nieznany i nie jest to persona kalibru prezydenckiego, a do tego spaślun no i cyganicho z aparycji. Żebyż ten Mentzen był 2 lata starszy...
jasiustasiu01
Strzał w stopę, efekt nowości minął, "przeżarł sie już"

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki