REKLAMA

Biden wzywa Putina do wyjścia z Ukrainy

2015-02-07 17:18
publikacja
2015-02-07 17:18
fot. AFP PHOTO / CHRISTOF STACHE / EastNews

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych wzywa rosyjskiego prezydenta do wycofania wojsk z Ukrainy. Joe Biden jest jednym z gości trwającej w Monachium dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa, która w tym roku poświęcona jest przede wszystkim Ukrainie.

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden (fot. AFP PHOTO / CHRISTOF STACHE / EastNews)

Wiceprezydent Joe Biden poparł inicjatywę pokojową Angeli Merkel i Francois Hollande'a. Dodał jednak, że to Władimir Putin musi teraz pokazać, że zależy mu na pokoju na Ukrainie. Czyny, a nie słowa - apelował Biden. Musimy oceniać Mińsk i inne porozumienia z Rosją na podstawie tego, co Rosja robi tam na miejscu, a nie na podstawie dokumentów, które podpisuje. Znając najnowszą historię, musimy oceniać czyny, a nie słowa. Prezydencie Putin: nie mów nam, ale pokaż! Zbyt wiele razy prezydent Putin obiecywał pokój, a przynosił czołgi - mówił amerykański wiceprezydent.

Joe Biden zapowiedział, że jeśli rosyjscy żołnierze nie wyjadą z Ukrainy, to Rosję czekają kolejne sankcje. Celem Stanów Zjednoczonych nie jest, powtórzę, nie jest zniszczenie lub osłabienie rosyjskiej gospodarki. Ale prezydent Putin ma przed sobą prosty wybór: albo wyniesie się z Ukrainy, albo czekają go dalsza izolacja i kolejne koszty ekonomiczne - dodał Biden.


Jak mówił amerykański wiceprezydent, Stany Zjednoczone uważają, że jest oczywiste, iż walczący na wschodniej Ukrainie separatyści mają wsparcie w Moskwie. Wcześniej Joe Biden spotkał się w Monachium na rozmowach z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką.

Wczoraj Angela Merkel i Francois Hollande ponad pięć godzin rozmawiali w Moskwie z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem o możliwościach zakończenia wojny na Ukrainie. Nie wiadomo, jakie w czasie rozmów padły propozycje, ale sama Angela Merkel mówiła dzisiaj na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, że nie wie, czy negocjacje przyniosą efekty.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Cegielski & Wojciech Szymański, Monachium/em/

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~Czesio
Wątpię aby Putin wiedział kto to w ogóle jest, tak że może równie dobrze wykrzykiwać swoje wezwania do kibla...
~tutejszy
Biden ty jankesie od kiedy to Putin jest na Ukrainie czemu ja nic o tym nie wiem ,wasze fizjonomie to cały czas widać w Kijowie
~gosc
to mi się podoba w normalnych krajach
ludzie w takim wieku na porządnych stanowiskach
a nie jak u nas, 20-30 lat i najwyższe stanowiska zajmowane
w normalnych krajach trzeba sobie zasłużyć, a nie dostać posadę od rodziny-znajomego
~qaz
Tylko u nas w takim wieku to sa czerwone grajki.
~jasnowidz
„Biden wzywa Putina do wyjścia z Ukrainy” Klaun jeden. Może by tak USA wycofały wszystkie swoje siły do siebie. O razu by się sytuacja światowa zrobiła znacznie mniej napięta. Te awantury USA nie mogą się dobrze skończyć. Nie ma takiej możliwości. Myślą że muzułmany się nawrócą, albo Putin podda Moskwę.„Biden wzywa Putina do wyjścia z Ukrainy” Klaun jeden. Może by tak USA wycofały wszystkie swoje siły do siebie. O razu by się sytuacja światowa zrobiła znacznie mniej napięta. Te awantury USA nie mogą się dobrze skończyć. Nie ma takiej możliwości. Myślą że muzułmany się nawrócą, albo Putin podda Moskwę. W desperackiej obronie petrodolara zasiali wiatr to i zbierają burze.
~plutarch
Brawo Biden, krótko i na temat.
~gohome
Szczyt bezczelności to nasrać sąsiadowi na wycieraczkę , zapukać i poprosić o papier.
~więcejgruzu
zwiększony eksport gruzu 200 z Ukrainy do rosji najszybciej przekona putina do wyścia z Urainy

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki