REKLAMA

Biden potwierdza: Antony Blinken kandydatem na sekretarza stanu

2020-11-24 20:26
publikacja
2020-11-24 20:26
fot. Christian Hartmann / Reuters

Prezydent elekt Joe Biden potwierdził we wtorek, że jego kandydatem na sekretarza stanu będzie Antony Blinken. To doświadczony dyplomata i były zastępca sekretarza stanu w administracji Baracka Obamy.

Prezydent-elekt Joe Biden oświadczył we wtorek, że jego zespół wytyczy politykę zagraniczną USA dla następnego pokolenia. Podczas konferencji prasowej przedstawił osoby, którym powierzy w swojej administracji to zadanie.

Po przemówieniu Bidena wystąpił m.in. kandydat na sekretarza stanu Antony Blinken, kandydat na ministra bezpieczeństwa krajowego Alejandro Mayorkas oraz Linda Thomas-Greenfield, która ma zostać ambasadorem USA przy ONZ.

"Ten zespół spowoduje, że będziemy dumni z bycia Amerykanami" - oświadczył 78-letni Demokrata. Zapewnił, że jego ekipa "dla następnego pokolenia na nowo wymyśli amerykańską politykę zagraniczną".

"Będą mi mówili to, co potrzebuję wiedzieć, a nie to, co chcę wiedzieć" - dodał Biden.

Zespół Bidena informował o nominacji Blinkena już w poniedziałek. We wtorek w Wilmington 78-letni Demokrata wystąpił razem na konferencji prasowej z kluczowymi osobami, które w jego administracji odpowiadać będą za politykę zagraniczną.

"Tony będzie gotowy od pierwszego dnia" - zapewnił Biden. Wyraził przekonanie, że przywróci on zaufanie do Departamentu Stanu.

mobr/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki