REKLAMA

Biden podpisał ustawę nakazującą odtajnienie informacji o pochodzeniu koronawirusa

2023-03-21 05:05
publikacja
2023-03-21 05:05

Prezydent USA Joe Biden podpisał w poniedziałek ustawę, która wymaga odtajnienia informacji związanych z pochodzeniem koronawirusa - podał Reuters. Biały Dom zaznaczył w komunikacie, że w dalszym ciągu będzie kontynuować przegląd wszystkich informacji niejawnych dotyczących pochodzenia choroby, przy czym wymieniono potencjalne powiązania z Instytutem Wirusologii w Wuhan.

Biden podpisał ustawę nakazującą odtajnienie informacji o pochodzeniu koronawirusa
Biden podpisał ustawę nakazującą odtajnienie informacji o pochodzeniu koronawirusa
fot. Patrick Siebert/Mdgovpics / / ZUMA Press

"Musimy dotrzeć do sedna pochodzenia COVID-19, aby zapewnić, że będziemy mogli lepiej zapobiegać przyszłym pandemiom. Moja administracja będzie kontynuować przegląd wszystkich informacji niejawnych dotyczących pochodzenia COVID-19, w tym potencjalnych powiązań z Instytutem Wirusologii w Wuhan" - napisano w oświadczeniu Białego Domu.

"Wdrażając to ustawodawstwo, moja administracja odtajni i udostępni tak dużo informacji, jak to możliwe, zgodnie z moim konstytucyjnym mandatem do ochrony przed ujawnieniem informacji, które mogłyby zaszkodzić bezpieczeństwu narodowemu" - dodano w oświadczeniu prezydenta.

Ustawa przeszła bez sprzeciwu przez Senat i Izbę Reprezentantów, zanim została przesłana do Białego Domu. W tekście zawarto sformułowania mówiące, że istnieje powód, by sądzić, że pandemia koronawirusa miała swój początek w laboratorium w Wuhan. Dlatego wywiad USA powinien ujawnić "jak najwięcej informacji" na temat pochodzenia wirusa i udostępnić je opinii publicznej. Jednakże początkowo nie było jasne, jakie informacje zostaną opublikowane i kiedy.

Debata dotycząca pochodzenia koronawirusa została ożywiona w zeszłym miesiącu, kiedy Wall Street Journal poinformował, że Departament Energii USA uznał, że pandemia prawdopodobnie miała swój początek w wyniku wycieku z chińskiego laboratorium, czemu Pekin zaprzecza.

Reuters przypomina, że FBI również uznało, że prawdopodobną przyczyną pandemii był wyciek z laboratorium. Cztery inne amerykańskie agencje nadal oceniają, że COVID-19 był prawdopodobnie wynikiem naturalnej transmisji, a dwie są niezdecydowane.(PAP)

mma/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (4)

dodaj komentarz
mistrz_erudycji
Kroczek po kroczku ku wywołaniu 3 światowej.A decydencji będą się śmiać i pić szampana,wy będziecie ginąć. U nas chcą się już ze..rać z reklamą armii i poborem, nie ma przypadku
dasbot
Nie uda im się. Towarzysze z Chin i Rosji są już tak silni gospodarczo i militarnie, że silniejsi bracia w wierze szamotają się w coraz bardziej desperackich ruchach, aby tylko utrzymać narrację, jaka zapanowała od czasów Bretton Woods. Niestety dla nich internet i powszechność jego dostępu zrobiły swoje. Wczoraj minęła 20 rocznica Nie uda im się. Towarzysze z Chin i Rosji są już tak silni gospodarczo i militarnie, że silniejsi bracia w wierze szamotają się w coraz bardziej desperackich ruchach, aby tylko utrzymać narrację, jaka zapanowała od czasów Bretton Woods. Niestety dla nich internet i powszechność jego dostępu zrobiły swoje. Wczoraj minęła 20 rocznica pewnego smutnego wydarzenia, które odcisnęło piętno na losach milionów ludzi i wywróciło świat, w którym żyjemy do góry nogami. Ci sami kolesie co wywołali to wojnę, doprowadzili do wybuchu kolejnej i myślą o jeszcze jednej. Bezkarni, za to dalej dumni i próżni. Po co im kolejna wojna? A no po to, aby wszystko trwało..... i zarabiało jeszcze więcej kasy. Tylko tym razem coś może "nie pyknąć" i największa wojna, jaką zobaczymy, będzie wojną domową, bo coraz więcej ludków w tym dziwnym kraju "zatrybiło", że coś jest "niehalo" z tą ich potęgą, a życie już dawno straciło status snu, tak radośnie promowanego przez machinę rozrywkową " świętego drewna"
szprotkafinansjery
Departament Energii i FBI to raczej nie wirusolodzy, ale możliwe, że potrafią myśleć logicznie :)
Gorzej, ze amerykanie chyba brali udział w badaniach nad gain of function w Wuhan... No ale bada się różne świństwa, co nie znaczy, ze mogą wyciekać z laboratoriów.
polak1978
Raczej grupa ludzi tzw. globalistów pozyskała granty od rządu na badanie tego w Wuhan po tym jak Obama tego zabronił w USA.
Więc nie można tym obciążać USA jako kraju. Ale globalistów, miliarderów już tak

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki