REKLAMA

Biden podnosi do 35 proc. cła na niektóre rosyjskie towary

2022-06-27 18:43
publikacja
2022-06-27 18:43
Biden podnosi do 35 proc. cła na niektóre rosyjskie towary
Biden podnosi do 35 proc. cła na niektóre rosyjskie towary
fot. KEVIN LAMARQUE / / Reuters

Prezydent USA Joe Biden podniósł w poniedziałek cła na pewne rosyjskie towary do 35 proc., co stało się możliwe dzięki odebraniu Rosji klauzuli największego uprzywilejowania. Nowe taryfy będą obejmować grupę towarów, których import nie został zakazany w ramach sankcji - podał Biały Dom.

Komunikat dotyczący ceł zamieszczono na stronach internetowych Białego Domu, ale nie zawiera on na razie listy towarów objętych nowym przepisem.

USA wprowadziły już embargo na rosyjską ropę i produkty naftowe, ryby i owoce morza, napoje alkoholowe i diamenty; Rosji i Białorusi odebrano klauzulę największego uprzywilejowania w wymianie handlowej oraz status kraju, który łączą z USA tzw. Stałe Normalne Stosunki Handlowe (PNTR).

Zniesienie klauzuli największego uprzywilejowania w wymianie handlowej umożliwia nałożenie na towary importowane z Rosji i Białorusi wyższych ceł, przede wszystkim na stal i aluminium, co dodatkowo osłabi rosyjską gospodarkę - wyjaśniła agencja Associated Press. (PAP)

fit/ tebe/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (17)

dodaj komentarz
anty12
Udaje że walczy z Rosją. Nie to co i nas. Koniec gazu ruskiego i 4 mln banderowców na utrzymaniu. Kokos to będzie :)
tomitomi
akurat , te posunięcia , popieram .
jarekm_re
samozaorania Ruskich kacapów masz na mysli chyba ? :) Ruskie kacapy nie spłacaja juz odsetek od obligacji ... ajć boli Ruskie onuce boli :p
polonu
dolar to śmieć i nie radze nikomu tego trzymać jako dobra przystać na przyszłość totalny śmieć mniej warty jak papier toaletowy .EUR -USD sztucznie ustawiony , kurs , zobaczcie sami , Co wam mówi euro-atlantycka współpraca cały dług amerykański zostanie przeniesiony do Europy ,rozłoży się na wszystkie kraje jest tego około 46 biln dolar to śmieć i nie radze nikomu tego trzymać jako dobra przystać na przyszłość totalny śmieć mniej warty jak papier toaletowy .EUR -USD sztucznie ustawiony , kurs , zobaczcie sami , Co wam mówi euro-atlantycka współpraca cały dług amerykański zostanie przeniesiony do Europy ,rozłoży się na wszystkie kraje jest tego około 46 biln ,w ameryce + zadłużenie Europy bo w Europie już są bankruci tak jak Ameryka dodruk ,wojna szczepionki, inflacja- to trzyma ten system ,zacznie się teksas , jak ludzie wyjdą na ulicę tego się obawiają burżuje że będą wisieć na latarniach . Zabezpieczeniem jest złoto, ziemia- CHF i bardziej ryzykowna waluta ale lepsza od dolara i Eu funt brytyjski .Angole wiedzieli dawno co się będzie działo dlatego opuścili unię europeńską aby się ratować , i funt ma zabezpieczenie w kruszcu jest to srebro .i częściowo złoto .
greatmongo
Funt nie jest wspierany zlotem. Funt ma 4% zabezpieczenia. Złota UK ma niewiele więcej niż Polska.

Do tego USA ma 8 tyś ton złota. Więcej niż jakiekolwiek inne państwo.


Słowem kolego nie masz pojęcia o czym piszesz
grzegorzkubik
Rubel już lata po 83 grosze a miał być śmieciową walutą.
jaho31
to dlaczego Ruscy nie spłacili odsetek od obligacji?
mogli za te bardzo mocne ruble kupić trochę tej zielonej sałaty i jednak spłacić te drobne odsetki

a może po prostu ta waluta już nie jest wymienialna a jej sztucznie wysoki kurs to tylko taka lipa
na pokaz
tomitomi
Jeden dolar wart jest funt rubli , pamietaj .
grzegorzkubik
Biden robi tylko swojej ekipie pod górę. W listopadzie dostaną wpierdziel przy wyborach.

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki