REKLAMA

Biden obiecuje 100 mld dol. na dostęp do internetu dla wszystkich Amerykanów

2021-04-01 21:49
publikacja
2021-04-01 21:49
Biden obiecuje 100 mld dol. na dostęp do internetu dla wszystkich Amerykanów
Biden obiecuje 100 mld dol. na dostęp do internetu dla wszystkich Amerykanów
fot. JONATHAN ERNST / / Reuters

Prezentując w środę plany zatrudnienia, prezydent Joe Biden ogłosił wyasygnowanie 100 mld dolarów na rozwój szerokopasmowego internetu. Do 2029 roku przyrzekł przystępny dostęp do internetu dla wszystkich Amerykanów.

Szerokopasmowemu zasięgowi nadał szczególny priorytet. Zapowiedział wyłożyć 2 bln dolarów w ciągu następnych ośmiu lat na budowę nowej infrastruktury. Ma to stworzyć dodatkowe miejsca pracy.

Waszyngtoński portal „The Hill” wskazał na różnice w dostępie do niedrogiego, szybkiego internetu wśród różnych ras. Jak dodał, celem Bidena, który mówił o wielkiej „przepaści cyfrowej”, jest niesienie pomocy firmom i rodzinom bardziej niż kiedykolwiek uzależnionym obecnie od internetu.

„Ostatni rok boleśnie dowiódł kosztów tych dysproporcji, szczególnie w przypadku uczniów, którzy mieli trudności z łączeniem się (z internetem) podczas uczenia się online, co potęgowało straty w edukacji i izolację społeczną tych uczniów” – twierdzi waszyngtońska administracja.

Władze federalne chcą zapewnić dostęp do internetu 35 proc. Amerykanów osiedlonych na terenach wiejskich. Nazywają to dostarczeniem tam „elektryczności XXI wieku”.

Niezależnie od zaspokojenia potrzeb małych firm i osób prywatnych plan Bidena przewiduje zapewnienie 100 proc. zasięgu szerokopasmowego internetu samorządom, organizacjom non-profit itp. Oferuje też finansowanie stosownych projektów na terytoriach plemiennych.

Według „The Hill” powołującego się m. in. na wydawnictwo PC Mag. plan spotkał się zarówno z uznaniem, jak i rozczarowaniem. Ustawodawcy, w tym demokratyczna członkini Izby Reprezentantów USA z Nowego Jorku Alexandria Ocasio-Cortez, oceniła, że projekt nie idzie wystarczająco daleko. Z kolei republikański senator John Barrasso z Wyoming skrytykował inicjatywę jako „konia trojańskiego wiodącego do wydatków na bardziej liberalne cele i wyższych podatków".

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane

Komentarze (8)

dodaj komentarz
mooooo
Ale , , the hill.. nie wymienił ani słowem cen jakie obowiązują w związku z posiadaniem internetu.oto przykłady,, najtańszy i tzw,, slow speed, to miesięczna opłata 64,11$ a każde podniesienie to dodatkowe $10 i tak można podnosić aż do najszybszego ,, utrzymanie pojedynczego telefonu komórkowego to wydatek $ 47,59,Ale , , the hill.. nie wymienił ani słowem cen jakie obowiązują w związku z posiadaniem internetu.oto przykłady,, najtańszy i tzw,, slow speed, to miesięczna opłata 64,11$ a każde podniesienie to dodatkowe $10 i tak można podnosić aż do najszybszego ,, utrzymanie pojedynczego telefonu komórkowego to wydatek $ 47,59, I już nie ma 100 to nic dziwnego że administracja usa czaruje prowincję i ogłasza plan pomocy bo tam ,,,Bida,,
demeryt_69
To była tylko kwestia czasu, gdyż telkomy bardzo aktywnie finansowały jego kampanię wyborczą - money talks, bull$hit walks :)
dziki_losos
Błąd - kasa najprawdopodobniej trafi do mniejszych, regionalnych ISP, a nie do gigantów, i posłuży do rozbicia monopolu. USA właśnie funduje sobie taki odpowiednik Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - czyli wspólna infrastruktura, dzięki której mniejsi ISP mogą dotrzeć do odległych regionów przez dzierżawę łącz.Błąd - kasa najprawdopodobniej trafi do mniejszych, regionalnych ISP, a nie do gigantów, i posłuży do rozbicia monopolu. USA właśnie funduje sobie taki odpowiednik Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - czyli wspólna infrastruktura, dzięki której mniejsi ISP mogą dotrzeć do odległych regionów przez dzierżawę łącz. Dodatkowo, wejdą regulacje, które zabronią np. dodawania ukrytych kosztów na rachunku za Internet (standard w USA). To dokładne przeciwieństwo ukłonu w stronę dużych, lobbujących dostawców.
abcx
Kraj rad w USA, jeszcze niedawno nikomu bym nie uwierzył że a USA będzie komunizm a teraz to nie są kroki ale bieg na wyścigi w kierunku komunizmu... po kadencji Bidena to już będzie zupełnie inny kraj.
demeryt_69
Co zdradza, że tam zapanował komunizm?
ajwaj_
Joe Bidet ultra optymista > rok 2029 :)

A kasiorki starczy ? BLM tez chce i to o wiele wiecej niz Internet:

""Ameryka płaci za przeszłość. Miasto Evanston, Illinois, jako pierwsze zatwierdziło reparacje dla potomków niewolników.
Każdy, kto udowodni, że jego daleki krewny pracował na plantacjach,
Joe Bidet ultra optymista > rok 2029 :)

A kasiorki starczy ? BLM tez chce i to o wiele wiecej niz Internet:

""Ameryka płaci za przeszłość. Miasto Evanston, Illinois, jako pierwsze zatwierdziło reparacje dla potomków niewolników.
Każdy, kto udowodni, że jego daleki krewny pracował na plantacjach, otrzyma 25 tys. dolarów. Autorzy inicjatywy mają wielkie plany - łączna kwota płatności szacowana jest w bilionach.""
demeryt_69
A o Indianach zapomnieli, gdyż to im zrabowano ziemię i osadzono w rezerwatach!
wonsz odpowiada demeryt_69
Nie zapomnieli, ale nie muszę pokazywać że pamiętają, bo Indian po prostu nie ma. Bo ich wymordowano. Skuteczniej, niż Hitler Żydów. Ze zdecydowanej większości plemion nawet jedna osoba, nawet nazwa w kronikach, nie pozostała. A że nieobecni głosu nie mają, to można się pochylać nad "niedolą" Nie zapomnieli, ale nie muszę pokazywać że pamiętają, bo Indian po prostu nie ma. Bo ich wymordowano. Skuteczniej, niż Hitler Żydów. Ze zdecydowanej większości plemion nawet jedna osoba, nawet nazwa w kronikach, nie pozostała. A że nieobecni głosu nie mają, to można się pochylać nad "niedolą" czarniutkich.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki