REKLAMA

Biden: Do końca maja będą szczepionki dla każdego dorosłego Amerykanina

2021-03-03 03:49
publikacja
2021-03-03 03:49
fot. AnaLysiSStudiO / Shutterstock

Prezydent Joe Biden powiedział we wtorek, że Stany Zjednoczone do końca maja będą miały wystarczającą liczbę szczepionek, by zaszczepić wszystkich dorosłych Amerykanów. To o dwa miesiące szybciej od dotychczasowych planów.

"Jesteśmy teraz na dobrej drodze, aby zapewnić wystarczającą liczbę szczepionek dla każdego dorosłego w Ameryce do końca maja" - zadeklarował Biden w przemówieniu w Białym Domu. Możliwe to będzie dzięki współpracy firmy Merck z producentem jednodawkowych szczepionek Johnson & Johnson, przy której pomagać będzie administracja.

Przywódca USA zastrzegł, że przed osiągnięciem masowej odporności Amerykanów czeka wiele pracy. Przy zwiększonej podaży szczepionek wyzwanie stanowić będzie utworzenie nowych punktów, w których obywatele Stanów Zjednoczonych będą mogli otrzymać zastrzyki.

Biden wezwał Amerykanów do zachowania czujności - częstego mycia rąk, zachowywania dystansu oraz noszenia maseczek. Gubernatorzy Teksasu oraz Mississippi, Greg Abbot i Tate Reeves ogłosili jednak zniesienie obowiązku zakrywania twarzy w miejscach publicznych w ich stanach.

Po dopuszczeniu w weekend do użytku w USA jej szczepionki przeciwko Covid-19 firma Johnson & Johnson rozpoczęła w dystrybucję blisko 4 mln dawek swojego preparatu. Preparat ten wymaga jedynie jednej dawki i nie wymaga przechowywania w zamrażarkach, co pozwoli znacznie usprawnić proces szczepień.

Johnson & Johnson to trzecia szczepionka z "zielonym światłem" władz USA po tych Pfizera/BioNTech oraz Moderny. Na początek w Stanach Zjednoczonych dostępne będzie około 4 mln dawek tego preparatu, do końca marca 20, a do końca czerwca liczba zapewnionych przez Johnson & Johnson dawek sięgnąć ma 100 mln.(PAP)

mobr/wr/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
antek10
Duda gdzie szczepionka? łahahahahahah
dziki_losos
Najpierw w Teksasie padł rekord zimna, wysiadł prąd, a ludzie dostali rachunki po 17000 dolarów za energię elektryczną. A teraz gubernator chce swoich wymarzniętych mieszkańców jeszcze dobić koronawirusem?
ajwaj_
Joe Bidet nie moze byc pewny,
Prez,Trump ma doskonala pozycje do ataku
i jest jedynym koserwatysta z charyzma i glowa
dlaczego_nie
A co na to Putin.... nowiczok o przepraszam sputnik już wyprodukowany dla każdego obywatela Rosji?

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki