REKLAMA

Biały Dom: wkrótce ogłosimy kolejny pakiet uzbrojenia dla Ukrainy

2023-12-11 18:18
publikacja
2023-12-11 18:18

Jeszcze przed końcem roku ogłosimy kolejną transzę uzbrojenia dla Ukrainy - powiedział w poniedziałek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby. Dodał, że wizyta ukraińskiego prezydenta odbywa się w dobrym momencie, by odblokować impas w sprawie pakietu środków na dalszą pomoc Ukrainie.

Biały Dom: wkrótce ogłosimy kolejny pakiet uzbrojenia dla Ukrainy
Biały Dom: wkrótce ogłosimy kolejny pakiet uzbrojenia dla Ukrainy
fot. Orhan Cam / / Shutterstock

"To jest idealny czas (...) ze względu na to, co się dzieje na Ukrainie, zwiększoną aktywność rosyjskich sił zbrojnych w obliczu nadchodzącej zimy, ale też ze względu na to, co dzieje się na Kapitolu" - powiedział Kirby podczas briefingu na pokładzie samolotu Air Force One, odnosząc się do wtorkowych spotkań Zełenskiego w Białym Domu i na Kapitolu.

Podkreślił, że rozmowy prezydentów Bidena i Zełenskiego będą dotyczyć właśnie tych tematów. Pytany, czy przydent Biden będzie mógł obiecać swojemu ukraińskiemu odpowiednikowi kontynuację pomocy, Kirby nie odpowiedział wprost, lecz dodał, ze Biden z pewnością będzie stale mocno opowiadał się za tym. Zapowiedział też, że spodziewa się ogłoszenia kolejnego pakietu uzbrojenia dla Ukrainy jeszcze w tym roku. Ostatni ogłoszony został w ubiegłym tygodniu.

Wicerzecznik Białego Domu Andrew Bates dodał, że prezydent Zełenski jest najlepszym orędownikiem sprawy ukraińskiej i liczy, że przełamie impas, w którym znalazł się Kongres w sprawie dodatkowych pieniędzy koniecznych do finansowania dalszego wsparcia Ukrainy.

We wtorek ukraiński prezydent odbędzie spotkanie ze wszystkimi senatorami oraz kolejne ze spikerem Izby Reprezentantów Mike'em Johnsonem, po czym uda się do Białego Domu. Jeszcze w poniedziałek Zełenski wygłosi przemówienie na wojskowej uczelni National Defense University w Waszyngtonie.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński 

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (5)

dodaj komentarz
salad77
można nie pomagać Ukrainie, ale wtedy wiadomo kto wygra
trpaslik
W ostatnich miesiącach pojawiło się w przestrzeni medialnej kilkanaście wystąpień Generała Komornickiego. Jeżeli Pan Generał ma rację, to już nie ma komu pomagać. Nie sądzę, żeby wywiad Jankesów (nie jakieś ISW), nie miał prawdziwego obrazu sytuacji. Stan na froncie poznamy po decyzji podjętej przez Senat.
monuz
ehhh... ten wysyp ekspertów na czele z Dylewskim, który w każdym filmie coraz bardziej nie może zrozumieć czemu jeszcze nie graniczymy z Rosją :)

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki