Biały Dom: postępy w rozmowach z Koreą Płn., ale USA utrzymują sankcje

USA czynią postępy w rozmowach z Koreą Płn. na temat denuklearyzacji, ale utrzymują sankcje wobec tego kraju - powiedziała w piątek rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders po spotkaniu prezydenta Donalda Trumpa z wysłannikiem północnokoreańskiego przywódcy Kim Jong Czolem.

"Nadal robimy postępy. Nadal rozmawiamy. Stany Zjednoczone będą w dalszym ciągu utrzymywać presję na Koreę Północną i sankcje wobec tego kraju" - oświadczyła Sanders. Podkreśliła zarazem, że spotkanie Trumpa z Kim Jong Czolem było produktywne.

Wcześniej w piątek Biały Dom poinformował, że Trump planuje przeprowadzenie drugiego spotkania na szczycie z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem w końcu lutego. Miejsce tego spotkania ma zostać podane w późniejszym terminie.

Po zeszłorocznym szczycie w Singapurze (12 czerwca) Kim Dzong Un zadeklarował dążenie do denuklearyzacji, ale do tej pory w tej sprawie osiągnięto znikome postępy.

Reuters pisze, że mimo zapowiedzi drugiego szczytu nic nie wskazuje na zbliżenie w kwestii amerykańskiego żądania, by Korea Północna poniechała programu broni nuklearnej, ani wielokrotnie ponawianych przez Pjongjang żądań zniesienia sankcji.

W czwartek Trump ogłosił nową amerykańską strategię obrony przeciwrakietowej, w której Korea Płn. określona została jako "ciągłe i nadzwyczajne zagrożenie". (PAP)

az/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil