REKLAMA

Biały Dom: Nie zamierzamy zapraszać Rosji do G7

2021-02-19 22:08
publikacja
2021-02-19 22:08
fot. POOL / Reuters

USA nie zamierzają zapraszać Rosji do Grupy G7 - oznajmiła w piątek rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Jak dodała, jakiekolwiek zaproszenie musiałoby zostać wystosowane po konsultacjach z członkami Grupy.

Psaki odpowiedziała w ten sposób na pytanie dziennikarzy, odnoszące się do komentarzy byłego prezydenta Donalda Trumpa, który wyrażał chęć zaproszenia Rosji na szczyty G7.

"Nie sądzę, byśmy ponawiali lub wysyłali nowe zaproszenia dla Rosji. Oczywiście takie zaproszenie musiałoby zostać wydane wspólnie z naszymi partnerami z G7" - powiedziała rzeczniczka.

W piątek prezydent Biden odbył swoje pierwsze rozmowy w ramach szczytu Grupy, zorganizowanego wirtualnie przez Wielką Brytanię. Wziął też udział w wirtualnej edycji dorocznej Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Psaki oznajmiła również, że administracja nie zamierza znosić antyirańskich sankcji, ani podejmować żadnych innych dodatkowych kroków przed rozmowami z przedstawicielami reżimu w Teheranie.

W czwartek Waszyngton zadeklarował, że jest gotów do podjęcia rozmów na temat powrotu do porozumienia atomowego z Iranem (JCPOA) z 2015 r. W ramach umowy Iran zobowiązał się do ograniczenia swojego programu atomowego w zamian za zniesienie sankcji, jednak w 2018 r. administracja Trumpa wycofała się z traktatu i przywróciła restrykcje. (PAP)

osk/ mal/

Źródło:PAP
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
mooooo
Już słuchać szloch i płacz na kremlu
jag63
Pan Joseph Biden jest większym twardzielem, niż myślałem.

Powodzenia !

.
darius19
musi pryncypal wpasc w panike? bo sporo trolli sie odezwalo? "grzegorzkubik" lorelej" "ajwaj_"
pstrzezek
Robią coś na co mieki Trump nie miał odwagi. Polecam przypomnieć sobie zdjęcie Trumpa po jego audiencji u Putina. Nie widziałem wcześniej ani później by Władimir aż tak kogoś wdeptał w ziemię
barysza51
G7 to troszeczkę zamierzchła przeszłość. Teraz do rozdających karty dołączyły Chiny a nawet Rosja.
and00
Rosja? Przecież oni gdyby nie bomba atomowa byli by na poziomie Arabii Saudyjskiej
Nawet na ładę od Włochów licencje musieli kupić, i to za ZSRR które było bez porównania potężniejsze niż dzisiejsza Rosja
barysza51 odpowiada and00
Ostatnio oglądałem pewien film o Arabii Saudyjskiej i byłem pod wrażeniem ich możliwości technicznych. Nie mylmy innej filozofii życia z możliwościami danego kraju. Indie przecież wysyłają satelity w kosmos a krowy po ulicach sampopas chodzą.
pstrzezek
Tak mówią ci niezaproszeni
and00 odpowiada barysza51
PKB mają podobne do naszego, mogli ściągnąć naukowców żeby coś im wymyślili i inżynierów żeby to zbudowali
Nie zmienia to faktu że jak by im zabrać ropę to musieli by wrócić do wypasu wielbłądów i kóz a w przemyśle królowało by garncarstwo
grzegorzkubik
Raally? Ciekaw jestem co zrobią w kwestii Nord Stream?

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki