Białorusinów zaskoczył wzrost opłat komunalnych

Białorusini są zaskoczeni nagłym wzrostem opłat komunalnych za mieszkania. Informując o tym białoruskie media zauważają, że w styczniu właściciele niektórych mieszkań musieli płacić dwa razy więcej niż w grudniu.

Białorusinów zaskoczył wzrost opłat komunalnych
Białorusinów zaskoczył wzrost opłat komunalnych (fot. wiki / materiały dla mediów)

Niektóre opłaty komunalne za mieszkania o powierzchni nieprzekraczającej 70 metrów kwadratowych wyniosły ponad 2 miliony rubli, czyli równowartość 400 złotych. To jedna trzecia średniej płacy. Dotychczas Białorusini byli przyzwyczajeni do tego, że wprawdzie płace mieli niezbyt wysokie, ale też mało płacili za czynsz czy bilety komunikacji miejskiej. Teraz opłaty za ogrzewanie mieszkań, wywóz śmieci czy utrzymanie windy znacznie wzrosły.

Telewizja STV poinformowała, że opłaty są jednak zróżnicowane. Uwzględniono w nich powierzchnię mieszkania, liczbę lokatorów, a nawet piętro. Niezależne media zwróciły uwagę, że w szczególnie ciężkiej sytuacji znaleźli się ludzie mieszkający na prowincji, gdzie trudno znaleźć dobrze płatną pracę. Mieszkańcy miast mogą liczyć na wsparcie ze strony państwa, gdy opłata komunalna przekroczy jedną piątą ich zarobków.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/Mińsk/em/wk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~StanRS

To i tak lepiej niż w naszym bantustanie. W Polsce jak ktoś zarabia najniższą krajową, to jakby chciał wynająć kawalerkę w dużym mieście, to cała pensja idzie na czynsz i opłaty.
Ktoś zarabia 1500-1600 złotych, to zostanie mu w takim przypadku po opłatach za mieszkanie, prąd, wodę itd. 200-300 złotych na jedzenie.
Menażeria przy korycie w Warszawce dziwi się że ludzie nie są mobilni i nie chcą wyjeżdżać za pracą do miast, tylko wolą na zasiłkach z opieki siedzieć.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~Zbulwesowany

A w Polsce za Komunię też trzeba rok w rok więcej płacić

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil