REKLAMA

Białoruś wydaliła polską konsul z Brześcia

2022-01-05 18:09
publikacja
2022-01-05 18:09
Białoruś wydaliła polską konsul z Brześcia
Białoruś wydaliła polską konsul z Brześcia
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Potwierdzamy wydalenie naszej pani konsul z Brześcia na Białorusi. Sprawę wyjaśniamy - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy resortu spraw zagranicznych Łukasz Jasina.

Zapewnił, że komunikat w sprawie będzie przygotowany, gdy MSZ wyjaśni sprawę. "Sprawę wyjaśniamy i jak będziemy mieli pełną jasność, to zakomunikujemy więcej" - powiedział.

O wydaleniu z Białorusi "pracownika polskiego konsulatu w Brześciu" poinformował w środę w komunikacie tamtejszy resort spraw zagranicznych. "Nie widzimy możliwości kontynuowania pracy na terytorium Białorusi przez tego pracownika konsulatu. Poinformujemy o tym incydencie naszych zagranicznych partnerów. Liczymy, że nasi polscy koledzy wyciągną odpowiednie wnioski" – oznajmił rzecznik białoruskiego MSZ Anatol Hłaz.

Dodał, że w środę wezwano do MSZ polskiego charge d’affaires w związku z - jak to określił - "oburzającym wydarzeniem". Oświadczył, że obywatela Polski podejrzewano o spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie obywatelki Białorusi, i dlatego tymczasowo zawieszono mu prawo wyjazdu z Białorusi. 3 stycznia podjął on jednak próbę opuszczenia kraju i ucieczki do Polski, ale został zatrzymany.

Według Hłaza próba ucieczki miała zostać "zainicjowana i zorganizowana przez pracowników konsulatu Polski w Brześciu". (PAP)

autorzy: Marcin Jabłoński, Małgorzata Wyrzykowska

mja/ mw/ ann/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki