REKLAMA

Bezrobocie w Polsce znów spadło

2021-11-05 10:02, akt.2021-11-05 10:12
publikacja
2021-11-05 10:02
aktualizacja
2021-11-05 10:12
Bezrobocie w Polsce znów spadło
Bezrobocie w Polsce znów spadło
fot. Malaui / / Shutterstock

Stopa bezrobocia w październiku wyniosła 5,5 proc. wobec 5,6 proc. we wrześniu - wynika ze wstępnych danych przedstawionych przez minister rodziny i polityki społecznej Marlenę Maląg podczas briefingu w Boguchwale. Konsensus PAP Biznes zakładał utrzymanie stopy bezrobocia na poziomie 5,6 proc.

"Ze świeżych danych na wczorajszy dzień stopa bezrobocia w naszym kraju wynosi 5,5 proc. Jest to około 912 tys. osób bezrobotnych" - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Dodała, że liczba bezrobotnych jest porównywalna do danych z lutego 2020 roku. "Po półtora roku walki z pandemią mamy mniej osób bezrobotnych niż mieliśmy przed pandemią" – wskazała szefowa resortu rodziny.

Według wstępnych danych MRiPS w końcu października tego roku w urzędach pracy zarejestrowanych było 912,3 tys. bezrobotnych. W porównaniu ze stanem z końca września 2021 r. liczba ta zmniejszyła się o 22,4 tys. osób, czyli o 2,4 proc., co oznacza, że tempo spadku było nieco słabsze niż miesiąc wcześniej, ale prawie pięciokrotnie szybsze niż w październiku 2020 r.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu października kształtowała się w przedziale od 3,2 proc. w woj. wielkopolskim do 8,6 proc. w woj. warmińsko-mazurskim. W każdym województwie wskaźnik ten był od 0,1 do 0,2 punktu procentowego niższy niż miesiąc wcześniej.

Autorzy: Karolina Kropiwiec, Wojciech Huk

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (13)

dodaj komentarz
sel
Zlikwidujcie te zasiłki dla bezrobotnych i będzie zero procent na bezrobociu..i połowa na jakimś zatrudnieniu..
adamtw
Czy możesz proszę rozwinąć myśl w jaki sposób masz więcej zarabiać mniej płacić jeśli nie ma na to mocy w gospodarce.. Jeśli gospodarka nie jest w stanie wyprodukować więcej to wówczas wzrost płac oznacza wzrost inflacji lub deficyt handlowy i potencjalny kryzys walutowy w przyszłości. Strona podażowa gospodarki Czy możesz proszę rozwinąć myśl w jaki sposób masz więcej zarabiać mniej płacić jeśli nie ma na to mocy w gospodarce.. Jeśli gospodarka nie jest w stanie wyprodukować więcej to wówczas wzrost płac oznacza wzrost inflacji lub deficyt handlowy i potencjalny kryzys walutowy w przyszłości. Strona podażowa gospodarki leży, bo rząd wystraszyl kogokolwiek przed inwestowaniem, a dolewanie środków dla obywateli bez podaży skutkuje tym, co mamy - wzrostem cen...
Niestety Ministerstwo Propagady TVPis tego jeszcze nie zlapalo, wiec napewno bedzie to spisek zachodu, Brukseli UE - zgodnie z najlepszymi kremlowskimi wzorcami...
jas2
"rząd wystraszyl kogokolwiek przed inwestowaniem, a dolewanie środków dla obywateli bez podaży skutkuje tym, co mamy - wzrostem cen..."

I pewnie dlatego OPEC podniósł ceny ropy naftowej.
grzegorzkubik
Jak dobrze pójdzie, w przyszłym roku 4% nikogo nie zdziwi. Inflacja wyhamuje, ceny spadną, zarobki wzrosną i jeszcze dostaniemy coś z kwoty wolnej 30 tys. zł.
ozz198
I jeszcze milion aut elektrycznych, dokończą budować CPK, uruchomią pierwszy blok elektrowni atomowej. Sasin będzie codziennie nową wstęgę przecinać.
vonmisses odpowiada ozz198
I Rydzyk! Ojciec Rydzyk papieżem zostanie! Janem Pawłem III.
jas2 odpowiada ozz198
"I jeszcze milion aut elektrycznych, dokończą budować CPK, uruchomią pierwszy blok elektrowni atomowej. Sasin będzie codziennie nową wstęgę przecinać."

Oczywiście masz rację, ale to wszystko jeszcze nie w przyszłym roku.
bha
W teorii pięknie dużo gorzej w rynkowym realu.
sel odpowiada vonmisses
To jest to przewidywane nadejście Bestii?
sel odpowiada jas2
Ani w najbliższych latach chyba że odejdzie pis..

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki