Bezpłatne warsztaty: „eFaktura, czyli jak obniżyć koszty w firmie?”

29 września 2010 roku w Rzeszowie odbędą  się warsztaty „eFaktura, czyli jak obniżyć  koszty w firmie?”, zorganizowane we współpracy z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego. W Olsztynie w ramach współpracy z Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbędą się one w dniu 30 września 2010 roku. Warsztaty są realizowane w ramach Projektu "System faktury elektronicznej dla przedsiębiorstw", który zyskał uznanie w oczach urzędników unijnych decydujących o przyznaniu dofinansowania i został wdrożony w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki, Działanie 8.2: Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B.

Celem warsztatów jest zaprezentowanie rzeszowskim i olsztyńskim przedsiębiorcom informacji dotyczących elektronicznego fakturowania, rozwiązań dedykowanych małym i średnim firmom oraz korzyści płynących z wymiany dokumentów z postaci papierowej do postaci dokumentu elektronicznego.

Idea wprowadzenia w życie nowego systemu do obsługi faktur może wydawać się przedsiębiorcom nieco skomplikowana, ale wykorzystywanie elektronicznego fakturowania w mikro i makro przedsiębiorstwach może być łatwe i proste. „W dobie globalizacji, przyspieszonego tempa rozwoju innowacji i korzystania z elektronicznych procesów biznesowych rośnie presja utrzymania rynkowej konkurencyjności i zapewnienia lepszej obsługi klientów – mówi Michał Czeredys, prezes zarządu Inforsys S.A. Dlatego automatyzacja i uproszczenie transakcji business-to-business dokonywanych poprzez przyjęcie faktury elektronicznej zaczyna mieć kluczowe znaczenie dla szybszego i dokładniejszego przetwarzania danych, redukcji kosztów, zwiększania możliwości i procesów biznesowych. Wiemy, że dla wielu małych i średnich przedsiębiorstw przejście z istniejących, dobrze sprawdzonych procedur fakturowania stanowi ogromne wyzwanie. Dlatego podczas warsztatów chcemy położyć nacisk na aspekt finansowy tego rozwiązania. Chcemy pokazać, że przejście na postać elektroniczną może oznaczać dla każdego przedsiębiorcy ograniczenie kosztów nawet o ponad 50% w przeliczeniu na pojedynczą fakturę oraz szybsze, praktycznie natychmiastowe i bardziej skuteczne dostarczenie faktur odbiorcom, a w związku z tym, szybsze płatności” – dodaje Michał Czeredys. 
 

W ramach projektu "System faktury elektronicznej dla przedsiębiorstw" propagowana jest idea elektronicznego fakturowania, które ma przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności  
i innowacyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez wdrażanie i skuteczne wykorzystywanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych. 
 

Najbardziej oczywistą wartością pochodzącą z wdrożenia elektronicznego fakturowania jest dla firmy oszczędność czasu i kosztów. Elektroniczne fakturowanie prowadzi do zmniejszenia przepływu przychodzących dokumentów finansowych, skrócenia czasu cyklu obiegu dokumentów i co najważniejsze pozwala obniżyć koszty przetwarzania transakcji. Praktycznie każda firma może przyjąć system elektronicznego fakturowania bez konieczności zakupienia kosztownych i skomplikowanych systemów. Oznacza to bowiem korzyści oparte na obniżeniu kosztów zakupu papieru i korespondencji. Obsługa faktur papierowych jest czasochłonna, pracochłonna i podatna na błędy. Przetwarzanie faktur elektronicznych natomiast jest efektywne, bezpieczne, eliminuje błędy wprowadzania danych oraz przyspiesza proces zatwierdzania.  

„Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego stawia sobie za cel efektywne wspieranie transferu technologii i know-how oraz podnoszenie kwalifikacji małych i średnich przedsiębiorstw, aktywnych na polu innowacyjności i transferu technologii lub poszukujących informacji i usług  
w tym zakresie -
mówi Waldemar Pijar, prezes zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Angażując się we współorganizację warsztatów zależało nam, aby zaprezentować podkarpackim przedsiębiorcom elektroniczne fakturowanie jako rozwiązanie nowoczesne, niezawodne, bezpieczne i praktyczne. Efektywne wykorzystanie nowoczesnych technologii powinno być jednym z atutów małych i średnich przedsiębiorstw, a eFakturowanie jest doskonałym przykładem efektywnego i innowacyjnego wykorzystania technologii informacyjnych  
i komunikacyjnych, umożliwiającym nie tylko obniżenie kosztów, ale mogącym przyczynić się do umocnienia pozycji firm na coraz bardziej konkurencyjnym rynku”-
zauważa Waldemar Pijar.

„Zdecydowaliśmy się na współorganizację warsztatów, ponieważ rozwój nowoczesnych technologii odgrywa w dzisiejszych czasach kluczową rolę. Partycypując w tym przedsięwzięciu, chcemy przyczynić się do popularyzowania nowych, innowacyjnych rozwiązań, także takich, które są opracowywane w laboratoriach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, a które mają na celu umożliwienie automatyzacji wymiany informacji oraz zwiększenie efektywności procesów w ramach współpracy małych i średnich firm z ich partnerami biznesowymi - mówi Wojciech Samulowski, dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM. – Podczas warsztatów  w sposób jasny i atrakcyjny dla odbiorcy zostaną zaprezentowane zaawansowane technologicznie rozwiązania biznesowe. Chcemy zwrócić uwagę uczestników również na fakt, jak istotny w procesach biznesowych jest rozwój technologii oraz wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań przez małe i średnie firmy” – podkreśla Wojciech Samulowski.

W Rzeszowie warsztaty „eFaktura, czyli jak obniżyć koszty w firmie?” odbędą się 29 września 2010 roku o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Preinkubatora Akademickiego Podkarpackiego Parku Naukowo – Technologicznego przy ul. Poznańskiej 2c.

Natomiast w Olsztynie zostaną zorganizowane w dniu 30 września 2010 o godz. 12.00, w sali 116 w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej UWM, przy ul. M. Oczapowskiego 12B.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rejestracja pod adresem pressoffice@eplatforma.com.pl Agenda warsztatów obejmuje prezentację informacji nt. elektronicznego fakturowania  i rozwiązań dedykowanych MŚP oraz pytania i odpowiedzi uczestników.

/ Press Office ePlatforma

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.