Bezpłatne przejazdy Kolejami Dolnośląskimi dla właścicieli aut w dni ze smogiem

Koleje Dolnośląskie w ramach walki ze smogiem wprowadzą bezpłatne przejazdy kolejowe dla właścicieli samochodów w obrębie Wrocławia w dni, kiedy wartość stężenia szkodliwych pyłów w powietrzu przekroczy dopuszczalne normy.

(Koleje Dolnośląskie)

Aby podróżować darmo razem ze współpasażerem, wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny samochodu z aktualnymi badaniami technicznymi.

Oferta regionalnego przewoźnika będzie obowiązywać w dni, kiedy prognozowana wartość stężenia pyłu PM10 przekroczy 141 mikrogramów na metr sześc. powietrza na obszarze aglomeracji wrocławskiej. "Pasażerowie będą mogli korzystać z kolei aglomeracyjnej (czyli wszystkich stacji w granicach administracyjnych Wrocławia) do końca dnia wskazanego w komunikacie, czyli do godziny 23.59" - czytamy w informacji KD. Dodano, że o darmowych przejazdach podróżni znajdą na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich oraz w mediach społecznościowych przewoźnika.

Członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michalak zaznaczył, że choć to nie spaliny samochodowe w głównej mierze przyczyniają się do złego stanu powietrza w miastach, to jednak pogarszają jego jakość.

"Jeżeli można w jakikolwiek sposób poprawić komfort życia w ramach aglomeracji wrocławskiej, choćby przez zmniejszenie liczby samochodów na ulicach, należy podjąć odpowiednie decyzje" powiedział.

Koleje Dolnośląskie (KD) są spółką samorządową. (PAP)

autor: Agata Tomczyńska

edytor: Anna Mackiewicz

ato/ amac/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia