Bezkarni piraci drogowi z immunitetem

Sędziowie nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego. Unikają jednak związanych z tym konsekwencji, gdyż pozwala im na to immunitet - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Aż dwie trzecie spraw dotyczyło sędziów (thetaXstock)

Od 1 lipca 2011 r. do 23 października 2014 r. wszczęto 997 spraw dotyczących przekroczenia prędkości przez osoby mające immunitet. Aż dwie trzecie z nich dotyczyło sędziów - wynika z danych Inspekcji Transportu Drogowego, nadzorującej sieć ponad 330 fotoradarów.

OCEŃ ZUS [ANKIETA]

Konkretnie spośród tych 997 spraw 613 dotyczyło sędziów, 339 - prokuratorów, 41 - posłów i 4 - senatorów.

Jest sposób, by problem ten rozwiązać. Zdaniem głównego inspektora transportu drogowego Tomasza Połcia wystarczy zmienić przepisy w ten sposób, by odpowiedzialność za wykroczenia drogowe spadała na właściciela pojazdu. W trybie odpowiedzialności administracyjnej immunitety nie obowiązują. (PAP)

sto/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~Bankster

Tak to jest jak sie stanowi, sciga i wymierza sprawiedliwosc we wlasnej sprawie. Przeciez nikt z tych grup nie bedzie zainteresowany zmiana prawa

! Odpowiedz
0 11 ~Franek3

Nie rozumiem dlaczego sędzia lub prokurator nie płacą kar za wykroczenia drogowe!!! Moim zdaniem oni powinni płacić podwójnie. Dlaczego to są "święte krowy". A swoją drogą, sędziaprzekracza prawo - wstyd!!!!!!

! Odpowiedz
1 0 ~mr_nobody

Wiesz co ? nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że nie płacą m.in. mandatów, bo w końcu sami to prawo "ustanowili" i tego nie zmienią co jest logiczne. Żeby to zrozumieć, najlepiej postawić się na ich miejscu :) Ja, nie ukrywam tego, że jeżeli byłbym prokuratorem, senatorem itp. to też nie chciałbym płacić mandatów i zasłaniałbym się immunitetem i miałbym to w poważaniu co sobie myślą inni. Przecież sami sobie nie zlikwidują takiego "bonusu" jakim jest immunitet, ponieważ żaden racjonalnie myślący człowiek nie będzie przecież nakładał na siebie dodatkowych kosztów finansowych :P

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil