Bez większych zmian na Wall Street. Przecena obligacji

Tym razem rynek akcji pozostał w cieniu zwykle niezwracającego uwagi i "nudnego" rynku obligacji skarbowych. Wzrost rentowności tych ostatnich był główną wiadomością poniedziałku.

Inwestycyjny mainstream emocjonował się przede wszystkim werbalną awanturą prezydenta Trumpa z Iranem. Kolejny gospodarz Białego Domu chciałby podporządkować Ameryce ten roponośny kraj, tym razem nakręcając charakterystyczną dla siebie eskalację gróźb.

(Bankier.pl)

Dodajmy, że rynek ropy w zasadzie zignorował trumpowego tweeta. W trakcie dnia cena ropy Brent co prawda rosła o nawet 2%, ale ostatnie zakończyła dzień praktycznie bez zmian, tuż poniżej 73 dolarów za baryłkę. Wielkiego wrażenia nie zrobiły też prognozy mówiące o cenach rzędu 120 USD za baryłkę.

Za to istotne rzeczy działy się na rynku amerykańskiego długu, gdzie doszło do zauważalnej przeceny obligacji skarbowych. Rentowność 10-letnich Treasuries wzrosła o ponad 6 pb., do 2,96%. To najwyższy poziom od czerwcowego posiedzenia FOMC. Z kolei dochodowość papierów 2-letnich podniosła się o 4 pb., wyznaczając nowe, 10-letnie maksimum na wysokości 2,6370%. Wzrost rentowności sygnalizuje spadek ceny obligacji.

Tymczasem na rynku akcji było dość spokojnie. Po minimalnie ujemnym otwarciu nowojorskie indeksy wygrzebały się ponad kreskę. S&P500 i Nasdaq utrzymały się na plusie do końca dnia, zyskując odpowiednio 0,18% i 0,28%. Dow Jones zakończył sesję utratą 0,06%.

Cisza na Wall Street nie zaskakuje zważywszy na prawie puste kalendarium makroekonomiczne (gdzie pojawiły się obecnie mało istotne dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym) oraz korporacyjne. Dopiero po zakończeniu regularnej sesji wyniki za drugi kwartał przedstawił Alphabet (dawny Google). Rezultaty internetowego giganta okazały się o blisko 10% niższe niż przed rokiem, ale bez uwzględnienia potężnej kary antymonopolowej w Europie wypadły znacznie lepiej od oczekiwań analityków. W handlu posesyjnym walory Alphabetu drożały o ok. 4%.

W tym tygodniu raporty kwartale przedstawi aż 174 spółek z indeksu S&P500 (a więc prawie 35%) i będzie to prawdziwa kulminacja sezonu wynikowego. Jak dotąd 87% spółek, które już pokazały wyniki, odnotowało zyski wyższe od oczekiwań analityków, a 77% pozytywnie zaskoczyło przychodami. W obu przypadkach to wyniki lepsze o 5-letniej średniej.

Krzysztof Kolany

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 the_mind_renewed

W dzisiejszym silnie lewarowanym systemie pieniądza elektronicznego opartego na rezerwie cząstkowej, silna deflacja kredytowa przyniosłaby wstrząsające konsekwencje dla realnej gospodarki. W przypadku niezakłóconego odwrócenia ekspansji kredytowej, deflacja podaży pieniądza miałaby fatalne skutki dla dużej części systemu bankowego. Stała ekspansja podaży pieniądza i kredytu staje się zatem celem samym w sobie dla systemu pieniądza kredytowego.

Globalny boom, napędzany wyjątkowo niskimi stopami procentowymi i niekończącą się ekspansją podaży pieniądza i kredytu, jest na chwiejnym gruncie. Prawdopodobieństwo, że boom zamieni się w ruinę i upadek, jest bardzo wysokie - znacznie wyższe niż oczekuje główny nurt.

W związku z tym przewiduje znaczące globalne dezorganizacje gospodarcze, które będą miały znaczny wpływ na cenę złota w nadchodzących latach. Złoto zdecydowanie przyczyni się do wytyczenia strefy komfortu w tych zawirowaniach. Taki spostrzeżenie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 the_mind_renewed

Wspaniała wiadomość z Nikaraguy. Tam już system padł i ludzie mają tego pewność. Nie dostając świadczeń społecznych i emerytur od trzech miesięcy, co spowodowało na pełną skalę rozruchy . U nas (Europa i USA) ludzi jeszcze trzyma się w niepewności że wszystko jest na jak najlepszej drodze ?: Do do czego? Ale trudno nie zgodzić się z rządzącymi (do czego). Tak deutsche bank i reszta są pełne pieniędzy i damy radę? A wzrosty giełdowe to jak najbardziej zdrowe odbicie zachodniej Ekonomi

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 the_mind_renewed

Rzeczywistość jest jedynie złudzeniem, chociaż bardzo wytrwałym. Znaczy: Cała materia jest jedynie energią skondensowaną do powolnej wibracji, wszystko, co myślisz o tym, jak świat materialny rozpływa się na poziomach subatomowych., Taka nuta.

! Odpowiedz
2 10 the_mind_renewed

Giełda. Pokój z mnóstwem komputerów i stadem ganiających się ludzi w czerwonych szelkach. Z każdej strony słychać okrzyki:
- Podnieś do dwóch!!!
- Kupuj!
- Kupuj wszystko!
- Opuść dziesięć i sprzedawaj!
- Cztery w dół!
- Puszczaj!
Jeden makler zamyślony patrzy w okno i nagle mówi melancholijnie:
- Śnieg spadł...
Chwila ciszy, zaskoczenie na sali, nagle jeden z maklerów krzyczy do zamyślonego kolegi:
- To sprzedawaj człowieku!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 10 the_mind_renewed

Spadki na giełdach, szalejący kryzys ekonomiczny, przychodzi 8- letni synek do tatusia i mówi, że chce rowerek.
Tatuś na to:
- Nie mogę Ci kupić rowerka, bo zaciągnęliśmy duży kredyt na dom, a na dodatek mama w zeszłym tygodniu straciła pracę.
Następnego dnia tatuś wstaje i widzi, że synek się spakował i chce się wyprowadzać, więc go pyta dlaczego?
Synek na to:
- Wczoraj wieczorem przechodziłem obok waszej sypialni i słyszałem, jak mama powiedziała, że już odlatuje, a ty za chwilę powiedziałeś, że też zaraz dojdziesz. Musiałbym być zdrowo pieprznięty, żeby zostać tu sam, z takim wielkim kredytem i bez rowerka...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 11 the_mind_renewed odpowiada the_mind_renewed

Dwóch bankierów rozmawia po krachu na giełdzie:
- I co, jak przespałeś dzisiejsza noc?
- Jak niemowlę!
- Co? Jak niemowlę? Jak to?
- Calą noc płakałem i dwa razy się z@srał@m.

! Odpowiedz
0 8 the_mind_renewed odpowiada the_mind_renewed

Co to jest: 12 bankierów inwestycyjnych na dnie morza? Dobry początek.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
SP500 0,01% 3 168,80
2019-12-13 22:08:00
WIG 0,19% 56 729,11
2019-12-13 17:15:02
WIG20 0,21% 2 106,51
2019-12-13 17:15:00
WIG30 0,16% 2 415,03
2019-12-13 17:15:00
MWIG40 -0,11% 3 837,35
2019-12-13 17:15:01
DAX 0,46% 13 282,72
2019-12-13 17:37:00
NASDAQ 0,20% 8 734,88
2019-12-13 22:03:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.