Bez premii i podwyżek dla kierownictwa Sejmu i Senatu

Nie będzie podwyżek, ani premii dla kierownictwa Sejmu i Senatu do czasu "kiedy Polacy nie odczują pozytywnej zmiany w swoich budżetach" - poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. To ustalenie ze - spotkania członków prezydiów parlamentu rekomendowanych przez PiS z Jarosławem Kaczyńskim.

(fot. JERZY DUDEK / FORUM)

"Wczoraj na prośbę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zebrali się członkowie prezydiów parlamentu rekomendowani przez PiS. Uzgodniono: przyznane premie przekażą na cele charytatywne oraz, że do czasu kiedy Polacy nie odczują pozytywnej zmiany w swoich budżetach nie będzie podwyżek, ani premii dla kierownictwa Sejmu i Senatu" - napisała na twitterze Mazurek.

"Tak długo jak będziemy mieli wpływ na polską gospodarkę i będziemy pełnić funkcje w prezydium Sejmu, dopóki Polacy nie odczują poprawy we własnych budżetach domowych nie będzie premii, ani podwyżek" - powiedział PAP wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS).

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński nagrodził w grudniu wicemarszałków Izby premią w wysokości ponad 13 tysięcy zł.

W środę wicemarszałek Sejmu, poseł Kukiz'15 Stanisław Tyszka poinformował, że zwrócił otrzymaną premię. Wicemarszałek Brudziński mówił w środę, że "kilkoro, jeśli nie kilkanaście dzieciaków będzie bardzo zadowolonych z faktu, że marszałek Kuchciński był tak szczodrobliwy". Nie chciał jednak powiedzieć dokładnie, na jaki cel charytatywny przeznaczył pieniądze.

Z kolei - jak wynika z informacji działu prasowego Kancelarii Senatu - w tym roku marszałkowi i wicemarszałkom Izby zostały wypłacone nagrody z funduszu nagród w wysokości odpowiednio 200 proc. i po 150 proc. wynagrodzenia miesięcznego.

Marszałek Stanisław Karczewski otrzymał netto 26.270,89 zł; wicemarszałkowie Maria Koc, Bogdan Borusewicz i Grzegorz Czelej - netto po 14.562,30 zł, a wicemarszałek Adam Bielan - netto 14.267,08 zł.

Marszałek Senatu poinformował w czwartek, że część swojej nagrody przeznaczy na cele charytatywne. Karczewski mówił, że nagrody dla Prezydium Senatu zostały przyznane za wyjątkowo ciężką pracę, nie tylko związaną z organizacją pracy Izby, ale również z aktywnością polonijną.

O sprawę nagród dziennikarze spytali także wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza (PO), który powiedział, że nic o takiej nagrodzie nie wie i się jej nie spodziewał w związku z tym, że przez pewien czas nie prowadził obrad izby. Dopytywany, co zrobi jeśli nagrodę dostanie odpowiedział: "to odeślę". Borusewicz dodał, że jeśli odesłanie nagrody nie będzie możliwe, przeznaczy ją na cel charytatywny. (PAP)

tgo/ mok/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Bolek

Zobaczcie ile ".osły" mają kwoty wolnej od podatku a ile obywatele.? Zgroza!
Bo rzekomo politycy z wiejskiej ciężko pracują? Tak powiedział super minister Morawiecki Oto "dobra zmiana"

! Odpowiedz
2 7 ~wredny

a gdzie ci ujadacze na Kaczyńskiego , jakoś ucichli .... a dla przypomnienia niejaka kOpacz będąc marszałkiem sejmu przyznała sobie premię 45tys. zł a wicemarszałkom po 40tys. zł i niejakiemu donaldowi tHuskowi to nie przeszkadzało mimo iż właśnie wtedy odebrano Polakom większość ulg podatkowych >>>> czyż nie żyło się lepiej???

http://mowimyjak.se.pl/newsy/fakty/jak-rzad-zaciska-pasa-ile-wyniosy-premie-dla-marszakow-sejmu,22_51839.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 7 ~Incognito

Gdyby nie PIS to dziś mielibyśmy na ulicach hordy arabów. I nie byłby podwyżek pensji minimalnych. Tylko resztki Warszawy osłupkowane żeby nie można było zaparkować już nigdzie.

! Odpowiedz
9 3 ~Wolski

Hahaha,szeregowy członek PiSu wydaje polecenia marszałkom sejmu!!Zgroza.Dyktatura za progiem.

! Odpowiedz
0 0 ~Bolek

w myśl zasady "wodzu prowadź"-)

! Odpowiedz
3 8 ~myślący

Gest dający nadzieję na normalność w tym kraju.

! Odpowiedz
6 4 ~POL

To kompromitacja, to hańba, to bezczelność. Emeryci dostali podwyżki, czy rekompensaty po 2 zł., albo mniej, a tak nic nie znaczące i nie mający żadnego wplywu na nic politycy po kilkanaście czy kilkadziesiąt tys. zł nagród!!!!! Wsty dojna zmiano!!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
6 15 ~adsenior

Tylko nagłośnienie sprawy, przyhamowało pazerność tych politykierów.

! Odpowiedz
12 13 ~Jasko

Pis nieskromnie przyznał się, że ekipa dobrej zmiany póki co Narodowi dobrze się nie przysłużyła.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil