REKLAMA

Berlusconi przedstawia UE antykryzysowe zobowiązania Włoch

2011-10-26 21:28
publikacja
2011-10-26 21:28
26.10. Rzym (PAP) - W wystosowanym w środę liście do unijnych partnerów premier Włoch Silvio Berlusconi przedstawił listę inicjatyw, jakie zamierza podjąć jego rząd by poprawić stan finansów publicznych i ożywić gospodarkę. Wśród zapowiedzi jest m.in. "zerowa biurokracja".

Według włoskich mediów, Berlusconi poinformował też, że jednym z elementów działań na rzecz wzrostu będzie ułatwienie pracodawcom zwalniania pracowników z powodów ekonomicznych.

Kolejna inicjatywa to reforma emerytur i podwyższenie wieku emerytalnego; od 2026 roku będzie można przejść na emeryturę mając minimum 67 lat. Zarazem szef rządu podkreślił, że włoski system jest jednym z najbardziej "zrównoważonych".

Ponadto centroprawicowy gabinet chce co roku uzyskać 5 miliardów euro ze sprzedaży majątku państwowego.

Premier zapowiedział również wprowadzenie do marca 2012 roku szeregu ułatwień i deregulacji w handlu, między innymi dotyczących godzin otwarcia sklepów oraz dystrybucji paliwa.

Od 2013 roku ma rozpocząć się zaś eksperyment, określony jako "zerowa biurokracja", czyli znaczne obcięcie wydatków na tę dziedzinę.

Plan na rzecz rozwoju gospodarczego Silvio Berlusconi obiecał opracować do 15 listopada.

Włoski premier oświadczył w liście, że władze w Rzymie zawsze dotrzymywały swych europejskich zobowiązań i zamierzają dalej tak czynić.(PAP)

sw/ kot/ asa/
Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Święty
O Pajaców i u nich nie trudno ...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki