Benedykt XVI zaniepokojony wzrostem emigracji z Afryki do Europy

Papież Benedykt XVI wyraził zaniepokojenie wzrostem emigracji z Afryki do Europy. Po modlitwie na Anioł Pański zwrócił uwagę, że próby ucieczki z krajów afrykańskich często kończą się śmiercią emigrantów, gdy starają przedostać się przez Morze Śródziemne do Europy.

Papież podkreślił, że emigracja w naszych czasach jest spowodowana poczuciem utraty nadziei na lepsze życie. Wezwał zatem instytucje międzynarodowe, by zajęły się tym problemem. "Ten wyraz odpowiedzialności powinien towarzyszyć także krajom, z których pochodzą emigranci, aby postarać się wyeliminować jej przyczyny" - dodał Benedykt XVI.

Papież wezwał też narody europejskie, które przyjmują emigrantów, by podjęły wspólne inicjatywy, aby wyjść naprzeciw potrzebom emigrantów. Dodał, że należy przy tym pamiętać, że jedyną niepodważalną wartością jest życie człowieka i trzeba je bronić.

Benedykt XVI zwrócił się także do Polaków. Nawiązał do dzisiejszej ewangelii i wezwał do naśladowania Chrystusa. Papież zaznaczył, że na tej drodze może nas czekać cierpienie. Dodał, że pokonując je i podążając za Chrystusem czeka nas zbawienie.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil