REKLAMA

Belka o konsorcjum, które wygrało przetarg w Iraku

2004-02-02 09:27
publikacja
2004-02-02 09:27
Realizacja kontraktu na wyposażenie armii irackiej za cenę, jaką przedstawiło konsorcjum Nour jest niemożliwa - twierdzi Bumar, który przegrał przetarg. Oferta amerykańskiego konsorcjum była o 40 procent tańsza od oferty polskiego Bumaru.

To porażająca różnica - powiedział radiowej Trójce profesor Marek Belka, obecnie szef departamentu ekonomicznego Tymczasowych Władz Koalicyjnych w Iraku. Marek Belka przyznał, że różnica ta jest porażająca i sam ten czynnik musiał mieć decydujący wpływ na wynik przetargu. Dodał jednak, że możliwe jest iż oferta firmy Nour jest inaczej finansowana, część wyposażenia mogą, na przykład, dostarczyć firmy irackie, których oferta jest znacznie tańsza.

Profesor Marek Belka powiedział, że wchodzące w skład konsorcjum Nour polskie firmy będą dostarczać do Iraku, między innymi samochody Honker i karabiny Kałasznikow. Chodzi o dwie polskie firmy: Ostrowski Arms i Polska Izba Przemysłu Zbrojeniowego. Marek Belka powiedział, że wśród wyposażenia wojskowego, które polskie firmy dostarczą do Iraku znajdą się także hełmy, kamizelki kuloodporne i lornetki.

Źródło:IAR
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki