Prawie połowa (44 proc.) belgijskich żołnierzy opuszcza armię przed zakończeniem szkolenia - wynika z danych związku zawodowego żołnierzy ACMP. „Każdego roku kosztuje to budżet państwa 50 mln euro” – twierdzi Yves Huwart, przewodniczący ACMP.


W ostatnich trzech latach 3116 kandydatów na wojskowych zrezygnowało jeszcze w trakcie trwania szkolenia - wynika z informacji związku. „To marnowanie pieniędzy” - twierdzi Huwart, cytowany przez dziennik „Het Nieuwsblad”.
To nie jest dobra wiadomość, tym bardziej że ministerstwo obrony, inwestując w nowe systemy uzbrojenia, chce ponownie powiększyć armię do 29 tys. żołnierzy do 2030 r. - zauważa gazeta.
„Belgia wyraźnie ma problem” – twierdzi na łamach „Het Nieuwsblad” pułkownik Roger Housen, doradca w ACMP. Wskazuje on, że rezygnacji jest dwa razy więcej niż w Holandii. „Jeżeli porównamy się z Norwegią i Szwecją odpływ jest nawet trzykrotnie większy” – wskazuje wojskowy.
Andrzej Pawluszek

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy
Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl