REKLAMA

Belgia: duży wzrost liczby osób potencjalnie związanych z terroryzmem

2017-04-21 13:11
publikacja
2017-04-21 13:11
fot. Francois Lenoir / FORUM

W Belgii nastąpił nagły wzrost liczby osób potencjalnie powiązanych z terroryzmem. Tamtejsze media powołują się na dane z ministerstwa spraw wewnętrznych. W centralnej bazie znajduje się obecnie prawie 19 tysięcy osób co do których pojawiły się podejrzenia i które są sprawdzane.

Według belgijskich mediów w ostatnich siedmiu latach liczba osób, które są obserwowane przez służby antyterrorystyczne wzrosła o ponad 900 procent. W 2010 roku w bazie znajdowało się około 1800 nazwisk, teraz jest ich prawie 19 tysięcy. Nie oznacza to - jak informują belgijskie media - że wszystkie osoby planowały ataki terrorystyczne bądź należały do grup zbrojnych - takich przypadków było nieco ponad dwa tysiące.

W szerokiej bazie są osoby, który wykazywały oznaki radykalizmu lub te, które oglądały filmy zamieszczane przez organizację o nazwie Państwo Islamskie oraz interesowały się literaturą Daesh.

Po listopadowych zamachach w Paryżu w 2015 roku i po marcowych zamachach w Brukseli w ubiegłym roku policja i służby antyterrorystyczne w Belgii zmieniły sposób działania, zwiększając zakres zainteresowania osobami podejrzanymi o terroryzm.

IAR/Beata Płomecka/Bruksela/mcm/nyg

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Jon
Z tej paniki,sąsiad znienawidzonego sąsiada moze na liste wciągnąć.

Powiązane: Terroryzm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki